Ndërkombëtarët

Balaj futet nga pankina dhe i jep fitoren Sturmit

Golin e ka gjetur dhe sulmuesi i Shqipërisë, Bekim Balaj. 29 vjeçari zhbllokoi sfidën e skuadrës së tij Sturm Graz ndaj Tirolit,...

Zyrtare: Agon Elezi në Varazhdin të superligës kroate

Tanimë është e kryer, Agon Elezi  ka firmosur me Varazhdinin në Kroaci, njofton Albsport.mk. LojtarI shkupjan i Skënderbeut ka gjetur gjuhën e...

Jon Rexhepit i hapet rruga për tu bashkuar me “Mbretërit” e La Ligas

Kur kanë filluar tani që të gjitha ligat futbollistike botërore të luajnë futboll pas krizës së pandemisë me COVID-19, edhe grupmoshat e...

Kadriu debutoi te Sebail ndaj Neftchit, Shkupi nuk është pa shanse

Ish-futbollisti i FC Shkupi, Florian Kadriu kishte debutimin e tij me ekipin e ri Sebail, ndërsa fati i tij ishte që pikërisht...

AIK-u heq dorë nga Jasir Asani, shkupjani shqyrton ofertat e tjera

AIK Stockholm nuk do të ekzekutojë pagesën e shumës prej 400 mijë eurosh te Partizani për të blerë përfundimisht kartonin e Jasir...

Zagrebi nuk mundet pa shqiptar, prezantoi Ibishin

Nënkampioni kroat, Lokomotiva Zagreb prezantoi futbollistin shqiptar nga Shkupi, Xhemal Ibishin si një përforcim të ri për sezonin e ardhshëm.

ZYRTARE: Florian Kadriu prezantohet te Sabail, në Premier Ligën e Azerbajxhanit

Një nga futbollistë më me perspektiv shqiptar, Florian Kdariu nga Kërçova prej sot është pjesë e ekipit të Azerbajxhanit, njofton Albsport.mk.

E kryer, tetovari Valon E’themi te Zaglebie Lubin për dy vite

Valon Et’hemi do të nisë etapën e re në karrierën e tij. 22-vjeçari është një lojtar i Zaglebie Lubin dhe nga sezoni...

Në Portugali thonë punë e kryer, Elezi te Boavista për gjysëm milion euro (FOTO)

Mungon vetëm firma mbi kontratë, po Agon Elezi tashmë mund të quhet futbollisti më i ri i Boavistës. Gazeta e njohur “Record”...

Artikujt e fundit

Zidane i ja bën 8 me 2 Juventusit, Paratrici don yllin e së ardhmës por e rrëmben Real Madrid

Juventus vazhdon të punojë në merkato, por ka ardhur një lajm i keq për merkaton e verës. Fabio Paratici...

BOMBË! GATI, E KRYER… E thotë vetë lojtari, ja ku qëndron e ardhmja e Lautaro Martinez

Sulmuesi i Interit, Lautaro Martinez dha një intervistë të gjatë për “Sport Week”, ku ndër të tjera foli për merkaton dhe...

LAJMI BOOOOMBË! BOMBASTIKE Gjiganti i Evropës po e rrëmben Haaland dhe Lukaku për 200M

Gjiganti i Evropës çmendet dhe don transferimin e Lukakut dhe Haaland. Ylli i Benfica, Nunez gjithashtu në listën e...

BOMBASTIKE! Barcelona në krizë, Milan frkon duart po i ja ‘rrëmben’ dyshen e madhe

Në javën e fundit, Barcelona ka pasur rritje dhe rënie në përformanca. Kualifikimi në finale të Superkupës së Spanjës...

BOMBË! Lajmi i zi për Liverpoolin, pas Wijnaldum edhe Salah po largohet… Ja kush e rrëmben “Faraonin”

Mohamed Salah është duke tentuar që të largohet nga Liverpooli në fund të këtij sezoni. Ylli egjiptian nuk është...

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

loading...