Reprezentacioni i Kosovës

Kosova nuk ka se çka humbë ndaj Spanjës!!!

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes, e ka vlerësuar lart Spanjën, kundërshtaren e të mërkurës të “Dardanëve” në kualifikimet për Kampionatin Botëror “Katari...

Çfarë deklaron Vojvoda: Duhet të shkojmë në Spanjë për fitore

Mërgim Vojvoda ka analizuar humbjen e Kosovës nga Suedia. Mërgim Vojvoda u shpreh i dëshpëruar me humbjen e Kosovës...

Sulm shterp dhe mbrojtje e dobët e Kosovës në pjesën e parë, Suedia po avancon 2-0 (VIDEO)

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll e ka mbyllur pjesën e parë në disavantazh 2-0 kundër Suedisë në ‘Fadil Vokrri’, e vlefshme...

Super Muriqi del me super deklaratën pasi e dërmuam Litvaninë, ja çfarë tha luani jonë

Vedat Muriqi në një deklaratë pas ndeshjes ka biseduar për Super Sport Kosovën rreth ndeshjes së sotme dhe të ardhmes së tij.

A u përjashtua sepse ishte i dehur apo çfarë ndodhi?? Aro Muriqi flet haptës për të parën herë pas incidentit

Portieri i suspenduar i Përfaqësueses së Kosovës, Arijanet Muric, ka mohuar zërat se kishte shkuar i dehur në stërvitje.

Ish-futbollisti i FC Shkupi, përzgjedhës i Kosovës U17

Ish-futbollisti i FC Shkupi (1999/2000) Arsim Abazi është emëruar përzgjedhës i Përfaqësueses së Kosovës U17, ka njoftuar Federata e Futbollit...

Kosova me katër gola “qerrasi” Lituanin, Zeneli në element (VIDEO)

Pas një 2020-e të vështirë, ku shpërdoroi edhe një mundësi për të prerë një biletë për në Kampionatin Evropian, Kosova e nisi në...

Lajm i keq për Kosovën: Ylli i kombëtares mungon në stërvitje, kjo është arsyeja

Kombëtarja e Kosovës ka nisur stërvitjen e parë për ndeshjet e muajit mars. Stërvitja po zhvillohet në kampin stërvitor...

Deklarat e turpshme e Xhevat Prekazit nga Beogradi për pranimin e Kosovës në FIFA: Çka kam me u g’zu allahile?

Ish futbollistit nga Kosova me veprimtari në Beograd, Xhevat Prekazit, nuk i intereson se çka flitet për të në Kosovë, sepse siç...

Artikujt e fundit

FOTO/ Pas super çerek finaleve, UEFA e ka publikuar, ky është formacionin e javës për Champions League

Liga e Kampionëve ka publikuar formacionin e javës pas katër ndeshjeve të kthimit në fazën çerekfinale. Mbrëmë u mbyllen...

Para super gjysëm finalës kundër Chelsea… Zidane merr jo 1 po 3 lajme fantastike

Rafael Varane, Eden Hazard dhe Daniel Carvajal do të jenë gati për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions League kundër ...

BOOOOMBË NGA APENINET… Po ndodh çmenduria, Casemiro drejt gjigantit të Serie A

Një nga lojtarët më të mirë të Real Madridit, Kasemiro, mund të transferohet në Serie A gjatë verës, sipas mediave italiane.

LAJMI BOOOMBË! Negociatat janë të avansuara… Varane drejt gjigantit Evropian

Manchester United është gjithmonë e më afër arritjes së marrëveshjes me qendërmbrojtësin Raphael Varane. Francezi është një ndër yjet...

Messi e ka zemrën e madhe! Gjest i veçantë që ka bërë argjentinasi do tua ngroh zemrat (FOTO)

Leo Messi ka vendosur të nxjerrë në një ankand këpucët e tij, me të cilat shënoi golin e 644 për Barcelonën....
loading...