Reprezentacioni

Shqiptarët notat më të larta te Maqedonia e Veriut, Ademi më i miri (FOTO)

Befasia e mbrëmjes në kualifikimet e botërorit, ndodhi në Gjermani, ku përfaqësuesja e Maqedonisë fitojë me rezultat 2-1. Mysafirët befasuan superfuqinë gjermane,...

Ademi pritet të jetë startues ndaj Gjermanisë

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut në futboll, ka kryer stërvitjen fundit në  "MSV Arena" të Duisburgut në pritje të ndeshjes së sotme kualifikuese për...

Bardhi: Gjithmonë është keq të luash kundër një ekipi që mbrohet

Përfaqësuesja A e Maqedonisë së Veriut nesër luan ndeshjen e dytë të ciklit të ri kualifikues për Kampionatin Botërorë “Katar 2022”.

Besnik Ferati lider i përfaqësueses U21 të Maqedonisë së Veriut me shiritin e kapitenit

Ekipi i përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut në futboll U21, luajti baras kundër Sllovakisë U21 (2-2) në ndeshjen e dytë kontrolluese të...

Maqedonia e Veriut mundet nga rumunët (VIDEO)

Fillimi i takoi kombëtares së Rumanisë, e cila solli presion dhe rrezikoi portën e Dimitrievskit. Rastin më të mirë e kishte Maqedonia...

Maqedonia ka gati formacionin ndaj Rumanisë

Trajneri i Maqedonisë Igor Angelovski, për sfidën ndaj Rumanisë, do të ketë në dispozicion gati tërë skuadrën që siguroi kualifikimin në Kampionatin...

Ismail i Shkupit dhe Doriev i Shkëndijës i dhan fitoren ekipit të Angelovskit

Kampi stërvitor i përzgjedhësit Igor Angelovski doli të jetë i suksesshëm, sepse ekipi i tij kaloi me sukses provën me ekipin e...

Lista e Angellovskit me më shumë futbollistë të Shkëndijës e Shkupit

Përzgjedhësi i ekipit të futbollit të Maqedonisë së Veriut, Igor Angellovski dhe stafi i tij profesional do të organizojnë një kamp stërvitor...

Kosova dhe Maqedonia e Veriut shkëmbejnë yjet, Muruqi te Maqedonia e Veriut, Bardhi te Kosova?

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës dhe ai i Maqedonisë së Veriut, Agim Ademi, respektivisht Muhamet Sejdini ishin të ...

Artikujt e fundit

FOTO/ Pas super çerek finaleve, UEFA e ka publikuar, ky është formacionin e javës për Champions League

Liga e Kampionëve ka publikuar formacionin e javës pas katër ndeshjeve të kthimit në fazën çerekfinale. Mbrëmë u mbyllen...

Para super gjysëm finalës kundër Chelsea… Zidane merr jo 1 po 3 lajme fantastike

Rafael Varane, Eden Hazard dhe Daniel Carvajal do të jenë gati për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions League kundër ...

BOOOOMBË NGA APENINET… Po ndodh çmenduria, Casemiro drejt gjigantit të Serie A

Një nga lojtarët më të mirë të Real Madridit, Kasemiro, mund të transferohet në Serie A gjatë verës, sipas mediave italiane.

LAJMI BOOOMBË! Negociatat janë të avansuara… Varane drejt gjigantit Evropian

Manchester United është gjithmonë e më afër arritjes së marrëveshjes me qendërmbrojtësin Raphael Varane. Francezi është një ndër yjet...

Messi e ka zemrën e madhe! Gjest i veçantë që ka bërë argjentinasi do tua ngroh zemrat (FOTO)

Leo Messi ka vendosur të nxjerrë në një ankand këpucët e tij, me të cilat shënoi golin e 644 për Barcelonën....
loading...