Superliga Kosovë

Ballkani huazon portierin e Shkëndijës së Tetovës

Bledi Shkëmbi e ka nisur nga porta ‘misionin’ e përforcimeve. Tekniku korçar kishte kërkuar që të zgjidhet problemi i katërkëndëshit dhe me...

Drita e Ardian Nuhiut po e josh Ferhan Hasanin për të luajtur me ta

Ferhan Hasani vazhdon të ‘luaj’ me të ardhmen. Futbollisti tetovar ende nuk ka vendosur se ku do ta vazhdojë karrierën, ani pse...

“Plisat” akuzojnë ish-liderin për vjedhje, ai mohon (FOTO)

Kryesia e tifo-grupit ‘Plisat’ kanë lëshuar një komunikatë në  faqen zyrtare në Facebook, përmes së cilës distancohen nga ish lideri  Albert Kastrati...

Ardian Nuhiu shpallet trajner i vitit në Kosovë

Trajneri i Dritës së Gjilanit Ardian Nuhiu është shpallur trajner i vitit në Kosovë, nga FFK. Drita e ka mbyllur sezonin...

Drita kampion vjeshtor, i merr një pikë Prishtinës në shtëpi

Drita është konfirmuar si kampion vjeshtor i Superligës së Kosovës në nndeshjen e zhvilluar me Prishtinën të dielën në “Fadil ...

Derbi i Kosovës, Prishtina – Drita, është derbi i trajnerëve shkupjan Ramadani e Nuhiu

Sot me fillim nga ora 13:30, do të luhet ndeshja e mbetur e Superligës së Kosovës në futboll mes Prishtinës dhe Dritës,...

“Baba” i futbollit Munishi mori këtë vendim, e mbylli…

Trajneri i klubit të futbollit Ballkani, Ismet Munishi, ka reaguar sërish në lidhje me deklaratat e tij të fundit pas humbjes nga...

Prishtina fiton derbin e madh në çastet e fundit kundër Ballkanit

Prishtina ka shënuar fitore të madhe me rezultat 2:1 në çastet e fundit kundër Ballkanit nga Theranda, në kuadër të javës së...

Sokoli fitoi garën për Gjilanin përballë ‘homologëve’ të tij nga Maqedonia e Veriut, Kosova dhe Shqipëria

Bylbyl Sokoli pritet të emërohet shumë shpejtë shef i ri i shtabit teknik te SC Gjilani. Gazeta “Sheshi” ka raportuar gjatë...

Artikujt e fundit

Ashtu sikurse edhe u paralajmërua, Hebaj u zyrtarizua “kuq e zi”

Kampioni vjeshtor i Maqedonisë së Veriut, Shkëndija nga Tetova, përforcohet me një futbollist cilësorë dhe me synime që të fitojnë titullin!

Zidane i ja bën 8 me 2 Juventusit, Paratrici don yllin e së ardhmës por e rrëmben Real Madrid

Juventus vazhdon të punojë në merkato, por ka ardhur një lajm i keq për merkaton e verës. Fabio Paratici...

BOMBË! GATI, E KRYER… E thotë vetë lojtari, ja ku qëndron e ardhmja e Lautaro Martinez

Sulmuesi i Interit, Lautaro Martinez dha një intervistë të gjatë për “Sport Week”, ku ndër të tjera foli për merkaton dhe...

LAJMI BOOOOMBË! BOMBASTIKE Gjiganti i Evropës po e rrëmben Haaland dhe Lukaku për 200M

Gjiganti i Evropës çmendet dhe don transferimin e Lukakut dhe Haaland. Ylli i Benfica, Nunez gjithashtu në listën e...

BOMBASTIKE! Barcelona në krizë, Milan frkon duart po i ja ‘rrëmben’ dyshen e madhe

Në javën e fundit, Barcelona ka pasur rritje dhe rënie në përformanca. Kualifikimi në finale të Superkupës së Spanjës...

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

loading...