Superliga

LAJMI I FUNDIT/ Futbolli kthehet në fushë, ja kur do të nisë Superliga…

Ashtu siç pritej, mbledhja e Ligës Profesioniste ka konfirmuar fundin e bojkotit, duke caktuar edhe datat kur futbolli do të rikthehet në...

Gjiganti turk tenton Taulant Xhakën, hidhet hapi i parë

Taulant Xhaka është në qendër të vëmendjes. Mesfushori i Basel kërkohet në Turqi dhe emri i Besiktas ka dalë në skenë prej...

Mesjavë futbolli në Shqipëri, Kosovë e Maqedoni

Në Kosovë sot luhet java e 21 dhe kemi shumë duele derbi, superliga e Shqipërisë vazhdon me ndeshjet e javës së 25-t,...

Nga Napoli për te Gjilani

Ekipi që pretendon të fitojë sivjet titullin kampion në IPKO Superligën Kosovës, SC Gjilani ka arritur marrëveshje me përgatitësin atletik Corrado Saccone,...

Artikujt e fundit

Chelsea vulos vendin për në Champions dhe i jep shansin edhe Liverpoolit (VIDEO)

Nëse Liverpooli fiton në takimin e nesërm (21.15) ndaj Burnleyt, del para Leicester Cityt, për shkak se e ka rezultatin e...

EKSKLUZIVE: Fillojnë bisedimet, për cilët lojtarë po bisedojnë Bunjaku e Fakiç? (FOTO)

Sapo ka përfunduar sezoni futbollistik në Maqedoninë e Veriut, e ku skuadra e FC Shkupi e ka mbyllur sezonin si nënkampion. Nga...

E MADHE/ Lewandowski Chelsea vjen lajmi BOMBË! POR ka një problem… Ja çfarë po ndodh

Lëvizja në Premier League nuk është mjaft tërheqëse për super yllin e Bayernit të Mynihut POR… Chelsea ka kontaktuar...

REMONT! Spastrimi i madh i Real Madrid, Perez i largon këto 10 yje këtë verë

Real Madridi vë në shitje dhjetë lojtarë – përfshirë disa nga yjet e skuadrës. Real Madridi po përgatitet që...

BOOOOM! E KRYER, harrojeni Agueron, Barça veçmë ka sulmuesin e ri

Barcelona vazhdon të jetë në negociata direkt me sulmuesin e Lyonit, Memphis Depay. Holandezi u largua nga agjencia SEG...
loading...