Sporte të tjera

Xhoxhaj dhe Zefi fituan tituj në UBF, menaxheri Gjocaj premton edhe shumë suksese tjera

Ka përfunduar me plot suksese evenimenti i boksit profesionist “Kosovo Fight Night” që u zhvillua në fundjavë në Pejë ku për herë të parë...

Ndërron jetë para syve të babait talenti 17-vjeçar!

Aksident në stërvitje, ndërron jetë para syve të babait talenti 17-vjeçar! Piloti i ri italian i garave të motocross,...

Historike: Lirim Zendeli zyrtarisht në Formula 2

Ëndërroj për diçka që nuk ka ndodhur kurrë dhe kur zgjohem them: pse jo?!” Fjalët e shkrimtarit dhe kritikut të njohur irlandez,...

REKORD: Antetonkoumpo firmos kontratën më të madhe në histori të NBA

Ylli i Milwaukee Bucks, Giannis Antetokounmpo, ka firmosur kontratën më të madhe në histori të NBA-së. Antetokounmpo ka nënshkruar...

Mësohet dita dhe ora e ndeshjes Barcelona – Prishtina

Një ndeshje e madhe do të zhvillohet me 15 janar të vitit 2021. Skuadra kosovare, Mabetex Prishtina do të...

Rusi bëri histori, ngre lart flamurin kuqezi në kampionatin Evropian (VIDEO)

Gjimnasti me origjinë ruse dhe i natyralizuar si shqiptar, Matvei Petrov ka shpallur Shqipërinë kampione Europe në gjimnastikën artistike. Kompeticioni që po...

Proteza e Stewart fluturon jashtë ringut, goditja e Markut “hit” në internet (VIDEO)

Florian Marku tregoi edhe një herë vlerat e tij mbrëmjen e djeshme në duelin kundër Jamie Stewart. Përpos paraqitjes fantastike dhe dominimit ...

Ja sa para fitoi Joshua nga meçi me Pulevin

Mbrëmë Joshua ka arritur që ta mposhtë me nokaut boksierin bullgar, Kubrat Pulev. Në një meç të zhvilluar në...

”Nuk do ketë asnjë revansh”, reagon menaxheri i Markut pas duelit

Florian Marku mati forcat dje me Jamie Stewart. Shqiptari dominoi, por abitri çuditërisht vendosi t’a mbyllë në barazim. Menjëherë pas duelit, Marku...

Artikujt e fundit

Ashtu sikurse edhe u paralajmërua, Hebaj u zyrtarizua “kuq e zi”

Kampioni vjeshtor i Maqedonisë së Veriut, Shkëndija nga Tetova, përforcohet me një futbollist cilësorë dhe me synime që të fitojnë titullin!

Zidane i ja bën 8 me 2 Juventusit, Paratrici don yllin e së ardhmës por e rrëmben Real Madrid

Juventus vazhdon të punojë në merkato, por ka ardhur një lajm i keq për merkaton e verës. Fabio Paratici...

BOMBË! GATI, E KRYER… E thotë vetë lojtari, ja ku qëndron e ardhmja e Lautaro Martinez

Sulmuesi i Interit, Lautaro Martinez dha një intervistë të gjatë për “Sport Week”, ku ndër të tjera foli për merkaton dhe...

LAJMI BOOOOMBË! BOMBASTIKE Gjiganti i Evropës po e rrëmben Haaland dhe Lukaku për 200M

Gjiganti i Evropës çmendet dhe don transferimin e Lukakut dhe Haaland. Ylli i Benfica, Nunez gjithashtu në listën e...

BOMBASTIKE! Barcelona në krizë, Milan frkon duart po i ja ‘rrëmben’ dyshen e madhe

Në javën e fundit, Barcelona ka pasur rritje dhe rënie në përformanca. Kualifikimi në finale të Superkupës së Spanjës...

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

loading...