Basketboll

A e dini që një goran nga Kosova mund të luajë në NBA?

Për dallim nga vendet tjera të ish-Jugosllavisë, vetëm Kosova nuk ka ende përfaqësues të saj që luan në NBA. Mirëpo, në një...

Lirohet nga paraburgimi basketbollistja bjelloruse

Basketbollistja legjendare Bjelloruse Yelena Leuchanka është e njohur për ata që ndjekin basketbollin e femrave. Ajo ishte pjesë e një numri garash...

KB Albes me një “mega” përforcim nga Liga e Parë

Klubi i Basketbollit Albes në prag të fillimit të  kampionatit në Ligën e Dytë ka sjellë në radhët e veta edhe një “mega” përforcim...

Lakers-at marrin fitoren e dytë në finalen ndaj Miamit (VIDEO)

Los Angeles Lakers kanë vazhduar shkëlqimin edhe në finalen e madhe të NBA-së. Skuadra nga Kalifornia ka marrë edhe fitoren e dytë në finale,...

Rrahje masive në një ndeshje basketbolli në Ukrainë (VIDEO)

Ndeshja miqësore ndërmjet BC Dinamo Odessa dhe BC Ternopil në Ukrainë, nuk ka qenë aspak miqësore. Në fakt, dy skuadrat janë përfshirë ...

Nesër basketbolli bashkon Shqipërinë dhe Kosovën me “Liga UNIKE”

Të enjten, më 10 shtator, ora 19:00, në Tiranë do të nënshkruhet marrëveshja historike ndërmjet Federatës Shqiptare të Basketbollit (FSHB) dhe Federatës...

Miami në finale, Lakers merr epërsinë ndaj “raketave”

Miami Heat është kualifikuar në finale të konferencës lindore dhe gjysmëfinalen e përgjithshme. Skuadra e Erik Spoelstras shënoi fitore...

Skandaloze! Ja kë e ka pritur Aleksandër Vuçiqi prej Kosovës

Skandaloze, Serbia politizon edhe fëmijët! Kryetari i Serbisë, Aleksandër Vuçiqi, ish zëdhënës i kriminelit të luftës Sllobodan Millosheviqit, ka gjetur kohë që...

Ramadani përzgjedhës i reprezentacionit U13 të Maqedonisë

Një nga trajnerët që kohëve të fundit është bërë sininonim i punës në vendin tonë pa dyshim që është Erhan Ramadani i...

Artikujt e fundit

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij. Ylli rus i UFC, Khabib...

Paqe në Old Trafford, Manchester United dhe Chelsea ndajnë pikët

Derbi i javës së gjashtë në Premierligë mes Manchester United dhe Chelsea është mbyllur pa gola. Në një terren të...

FORMACIONET/ Inzaghi me vendim të papritur për Muriqin (FOTO)

Lazio është nikoqir i Bologna-s, ndeshje e vlefshme për xhiron e pestë të Seria A. Pas fitores ndaj Borussia...

Lukaku-D’Ambrosio, Inter kthehet te fitorja në Genova

Është gjithmonë ai, Romelu Lukaku, “shpëtimtari” i Interit. Sulmuesi belg shënoi golin e parë të sfidës (të pestin në pesë ndeshjet e...

Lukaku është i pandalshëm, zhbllokon sfidën ndaj Genoa-s (VIDEO)

Romelu Lukaku është njeriu i momentit te skuadra e Interit. Sulmuesi belg ka arritur që të zhbllokojë rezultatin në minutën e 64-t...

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

loading...