Formula 1

Historike: Lirim Zendeli zyrtarisht në Formula 2

Ëndërroj për diçka që nuk ka ndodhur kurrë dhe kur zgjohem them: pse jo?!” Fjalët e shkrimtarit dhe kritikut të njohur irlandez,...

Aksident horror, piloti i ‘Formula 1’ shpëton mrekullisht nga flakët

Piloti i Formula 1, Romain Grosjean, shpëtoi në mënyrë të mrekullueshme pasi makina e tij shpërtheu në zjarr pas një përplasjeje të...

Zendeli i dyti e nis garën e nesërme në Monza

Gjatë fundjavës do të kemi edhe një garë mjaft atraktive dhe me shumë interes për shqiptarët, pasi piloti nga Shkupi që është...

Shqipet fluturojnë lartë, Zendeli fiton garën në F3 (VIDEO)

Lirim Zendeli, 20-vjeçari shqiptar me origjinë nga Maqedonia Veriore, bën historinë duke fituar garën e parë në Formula 3. Kjo është fitorja...

SUPER LAJM: Lirim Zendeli nga sezoni i ardhshëm në Formula 2 (VIDEO)

Të jetosh në të qindtat e sekondës, aq e ndajnë suksesin nga dështimi në një sport që ecën me 350 km/h. Lirim...

Dramë në Silverstone, Zendeli humbi vendin e parë në metrat e fundit

Ka qenë një garë shumë interesante ajo e pilotëve të Formula 3, që sot kanë vozitur bolidët e tyre në shtegun e...

Shumë i fortë Hamiltoni dhe Mercedesi, fitojnë garën me tre goma (VIDEO)

Çmimi i madh i Britanisë i shkon djaloshit të shtëpisë, Lewis Hamilton. Piloti i Mercedez triumfoi në pistën e Silverstone...

Mercedes e Hamilton të pakapshëm për konkurrentët

Piloti britanik Luis Hamilton ka fituar në çmimin e madh të Hungarisë. Hamilton e kaloi i pari finishin, duke...

Zendeli edhe sot në zonën e pikëve

Ndryshe nga dita e djeshme, sot piloti shqiptar Lirim Zendeli nuk arriti rezultat të lakmueshëm dhe të dëshiruar për te, por në...

Artikujt e fundit

Zidane i ja bën 8 me 2 Juventusit, Paratrici don yllin e së ardhmës por e rrëmben Real Madrid

Juventus vazhdon të punojë në merkato, por ka ardhur një lajm i keq për merkaton e verës. Fabio Paratici...

BOMBË! GATI, E KRYER… E thotë vetë lojtari, ja ku qëndron e ardhmja e Lautaro Martinez

Sulmuesi i Interit, Lautaro Martinez dha një intervistë të gjatë për “Sport Week”, ku ndër të tjera foli për merkaton dhe...

LAJMI BOOOOMBË! BOMBASTIKE Gjiganti i Evropës po e rrëmben Haaland dhe Lukaku për 200M

Gjiganti i Evropës çmendet dhe don transferimin e Lukakut dhe Haaland. Ylli i Benfica, Nunez gjithashtu në listën e...

BOMBASTIKE! Barcelona në krizë, Milan frkon duart po i ja ‘rrëmben’ dyshen e madhe

Në javën e fundit, Barcelona ka pasur rritje dhe rënie në përformanca. Kualifikimi në finale të Superkupës së Spanjës...

BOMBË! Lajmi i zi për Liverpoolin, pas Wijnaldum edhe Salah po largohet… Ja kush e rrëmben “Faraonin”

Mohamed Salah është duke tentuar që të largohet nga Liverpooli në fund të këtij sezoni. Ylli egjiptian nuk është...

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

loading...