Hendboll

Bie edhe Vardari para makinerisë së Çairit

Henbollistet e KH Çairi nuk kanë të ndalur, vazhdojnë të radhitin fitore të një pas njëshme, pasi sonte para tyre është dorëzuar...

Vashat e Çairit marrin fitoren e dytë radhazi në kampionat

Hendbollistet nga Çairi nuk ndalen,vashat e udhëhequra nga trajnerët Basri Latifi, Gafur Hasani dhe Mia Islami, tani më kanë harruar plotësisht disfatën...

Naisas i mjaftoi përvoja për fitore ndaj Çairit

Ekipi hendbollistik i vashave Çairi, që përfaqëson Maqedonin e Veriut në Kupën Evropiane të EHF,  pësoi një humbje të thellë nga Naisa...

Vashat nga Çairi me dy derbi, nesër ndaj Vardarit, të shtunën debutojnë në Evropë

Java e parë e muajit tetor dot sjellë shumë aktivitete të ndryshme sportive, e ndër to është edhe sporti i hendbollit. Para...

Vashat nga Çairi do të ngritin formën në Strugë

Tani më kur skuadra e hendbollit për femra Çairi nga Shkupi ka arritur në debutimin e saj të jetë një ndër më...

Vashat nga Çairi turin evropian e fillojnë nga xhiroja e dytë

Në sezonin e ardhshëm, Maqedonia e Veriut do të ketë dy përfaqësues në konkurrencën e femrave në kupat e Evropës.Skuadra e Çairairit...

Portieri i Kosovës transferohet në Zvicër

Portieri i përfaqësueses së Kosovës në hendboll, Haris Berisha, ka bërë hap të madh në karrierë. Ai ka kaluar te skuadra e...

Çairi po përforcohet për garat evropiane

Skuadra hendbollistike e Çairairit, skuadrër që bëri debutimin e saj në Ligën e femrave vitin e kaluar dhe la përshtypje të madhe,...

Ekskluzive: Historike, KH Çairi në EHF League

Edhe pse sezoni hendbollistik është ndërprerë, ndërsa tani pritet që të vendoset se cilat ekipe do ta përfaqësojnë vendin tonë në garat...

Artikujt e fundit

Zidane i ja bën 8 me 2 Juventusit, Paratrici don yllin e së ardhmës por e rrëmben Real Madrid

Juventus vazhdon të punojë në merkato, por ka ardhur një lajm i keq për merkaton e verës. Fabio Paratici...

BOMBË! GATI, E KRYER… E thotë vetë lojtari, ja ku qëndron e ardhmja e Lautaro Martinez

Sulmuesi i Interit, Lautaro Martinez dha një intervistë të gjatë për “Sport Week”, ku ndër të tjera foli për merkaton dhe...

LAJMI BOOOOMBË! BOMBASTIKE Gjiganti i Evropës po e rrëmben Haaland dhe Lukaku për 200M

Gjiganti i Evropës çmendet dhe don transferimin e Lukakut dhe Haaland. Ylli i Benfica, Nunez gjithashtu në listën e...

BOMBASTIKE! Barcelona në krizë, Milan frkon duart po i ja ‘rrëmben’ dyshen e madhe

Në javën e fundit, Barcelona ka pasur rritje dhe rënie në përformanca. Kualifikimi në finale të Superkupës së Spanjës...

BOMBË! Lajmi i zi për Liverpoolin, pas Wijnaldum edhe Salah po largohet… Ja kush e rrëmben “Faraonin”

Mohamed Salah është duke tentuar që të largohet nga Liverpooli në fund të këtij sezoni. Ylli egjiptian nuk është...

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

loading...