Chelsea e nis me këmbë të mbarë (VIDEO)

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Mbrëmjen e sotme “blutë e Londrës” debutuan zyrtarisht më ndeshjen e parë të sezonit të ri të Premier League, të cilën shorti ua kishte rezervuar në “Amex Stadium” përballë Brightonit, sfidë që londinezët ia dolën ta fitojnë me shifrat 1-3 dhe të largohen me tre pikë.

Golin e parë të sezonit tek londinezët e realizoi një mesfushor i cili thuajse u harrua sezonin e kaluar, Jorginho i cili realizoi një penallti të fituar nga Werneri. Por vendasit u kundërpërgjigjën me një gol në pjesën e dytë nga jashtë zone, edhe pse Arrizabalaga mund të kishte bërë më mirë në atë rast.

Vetëm një minutë zgjati balanca, teksa mbrojtësi i krahut, James Reece lëshoi të djathtën për të shkundur rrjetën e kundërshtarëve për herë të dytë. Siguria do të vinte sërish nga një mbrojtës, Kurt Zouma i cili i ndihmuar nga një devijim shënoi për 3-1.

Për ekipin e Lampardit debutuan për herë të parë dy prurjet e reja Havertzi dhe Werneri, pa arritur të shënojnë, kurse Chilwelli me Ziyechu janë të dëmtuar. Thiago Silva gjithashtu do të debutojë më vonë pasi është me pushime.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Mesfusha gati: Milan arrin një transferim 30 milionësh!

AC Milan ka arritur një marrëveshje me skuadrën e Lille për transferimin e mesfushorit të saj, Boubakary...
- Marketing -

Shorti/ Grupi më i vështirë dhe më i lehtë për Barcelonën në Champions

Sot në orën 17:00 në Gjenevë të Zvicrës do të hidhet shorti për fazën e grupeve të Champions Leagues.

ZYRTARE: Barcelona transferon yllin e Ajaxit

Futbollisti 19 vjeçar vjen te Barcelona nga Ajax, për të zëvendësuar Nelson Semedon e larguar. Dest ka qenë dëshirë...

Gol atraktiv dhe i paparë me thembër nga 16 metra (VIDEO)

Mbrëmë u shënua një nga golat më të çuditshëm dhe më tërheqës në historinë e fundit të futbollit, ndërsa autor i tij...

Chiesa drejt Juventusit, Fiorentina gjen zëvendësuesin e tij

Federico Chiesa mund të jetë një nga lëvizjet më të mëdha këtë afat kalimtar në Serie A. Italiani mund...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -