Chelsea vulos vendin për në Champions dhe i jep shansin edhe Liverpoolit (VIDEO)

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Nëse Liverpooli fiton në takimin e nesërm (21.15) ndaj Burnleyt, del para Leicester Cityt, për shkak se e ka rezultatin e ndërsjellët më të mirë (3:0, 1:3).

Chelsea arkëton pikë të mëdha dhe janë shumë afër që ta sigurojnë biletën për në Champions League. 

Skuadra e të kaltërve ka shënuar fitore me rezultat 2:1 ndaj Leicester Cityt, duke iu hakmarrë për humbjen me 1:0 në finalen e FA Cup, që u zhvillua të dielën që e lamë pas.

Tre gola u shënuan në pjesën e dytë. Për Chelsean realizuan Rudiger (47′) e Jorginho (66′-nga penalltia) dhe për Leicester Cityn Iheanacho (76′). 
Chelsea ngritët në vend të tretë me 67 pikë, duke lënë pas Leicester Cityn me 66 dhe Liverpoolin është në vend të pestë me 63 pikë por ka një takim me pak. 

Nëse Liverpooli fiton në takimin e nesërm (21.15) ndaj Burnleyt, del para Leicester Cityt, për shkak se e ka rezultatin e ndërsjellët më të mirë (3:0, 1:3).

Leicester City rrezikohet seriozisht që të humbë vendin e katërt, krejt varet nga rezultatet e Liverpoolit në dy takimet e fundit. 

Liverpooli nesër luan në udhëtim me Burnleyn, pastaj në javën e fundit e pret Crystal Palacen, ndërsa Chelsea i shkon Aston Villës dhe Leicester City e pret Tottenhamin.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Mourinho i çmend tifozët e Romës, po e transferon yllin nga Real Madridi!

Jose Mourinho do të nisë punën si trajner i Romës muajin e ardhshëm, aventurë që po...
- Marketing -

U munduan ta ngushëllojnë gruan e Eriksenit pas kolapsit, UEFA dënon brutalisht dy yjet danezë

Sipas raportimeve të fundit lojtarët të cilët përqafuan gruan e Eriksenit, do të pezullohen nga turniri. Arsye sipas Uefa-së,...

Moti i ligë shtyn stërvitjet e Maqedonisë

Moti i ligë që kaploi kryeqendrën e Rumanisë, nuk lejoi që futbollistët e Austrisë të zhvillojnë stërvitjet e fundit para përballjes me...

Eriksen përloti botën e futbollit në EURO 2020, ndërpritet ndeshja ndërmjet Danimarkës dhe Finlandës

Futbollisti i Përfaqësueses së Danimarkës dhe ekipit të Interit, Eriksen, në ndeshjen ndërmjet Danimarkës dhe Finlandës, përloti futbollistët e të...

E BUJSHME/ Juventusi mbetet me “gishta në gojë”, Koeman i rrëmben sulmuesin, edhe atë falas

Barcelona përfundimisht po mbyll marrëveshjen me Memphis Depay, sulmuesin hollandez, që ikën falas nga Lyon. Aktualisht është i zënë me...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -