Cisse i Sportingut do të përforcojë sulmin e Vllaznisës së Shkodrës

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Me 9 pikë diferencë me vendin e dytë, titulli nuk është më një tabu në Shkodër. Pavarësisht se drejtuesit e klubit, trajneri dhe të gjithë protagonistët në fushë, janë të rezervuar në këtë pikë, qyteti, tifozët dhe i gjithë ambienti sportiv e sheh Vllazninë si konkurrentin kryesorë për të triumfuar në fund të sezonit, fundja me të drejtë pasi shifrat e vërtetojnë diçka të tillë.

Trajneri Brdariç ka ndërtuar një filozofi të qartë, një futboll i hapur dhe sulmues, dhe as që ka ndërmend të ndryshojë në këtë pikë. Pas Avdiaj, drejtuesit e Vllaznisë i kanë vendosur në dispozicion trajnerit një tjetër sulmues, Salim Cisse.

Futbollisti nga Guinea, 1,85 i gjatë, ka një karrierë të pasur, ku ka qenë pjesë edhe e klubeve si Sporting Lisbona. Cisse ka zbarkuar në Rinas ndërsa do të vihet menjëherë në dispozicion të trajnerit Brdaric i cili do të ketë fjalën e fundit nëse do të aprovojë ose jo vazhdimësinë e tij tek Vllaznia.

Dy goditjet e para në këtë merkato dimri vijnë pikërisht në fazën ofensive duke e bërë dhe më të paqartë të ardhmen e Dunga i cili mund të largohet nga Shkodra pasi të rikthehet në Shqipëri, së fundmi për të ka ardhur një ofertë konkrete nga Japonia.
(BalkanWeb)

- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

BOMBË! Sapo erdhi te Manchester United, Donny Van de Beek i befason të gjithë me skuadrën e re?

Donny Van de Beek u afrua me shumë bujë në afatin kalimtar të verës nga Manchester United.
- Marketing -

Pas largimit të Jovicit, Zidane merr vendimin e madh dhe të papritur…

Zinedine Zidane e ka bllokuar largimin e këtij lojtari. Martin Odegaard mund të jetë zgjidhja e gjashtë për mesfushën...

Buzëqeshin Pirlo e Juve, marrin lajmin fantastik para super derbit të Italisë

Andrea Pirlo mund të jetë i lumtur me lajmet e fundit të stafit mjekësor të Juventus. Juventus do të...

BOOOOM SHPËRTHEN BOMBA! Tani më ska dilema, Ronaldo do ta djersë vetëm këtë fanellë

Ronaldo i hapur për rinovimin me Juventusin deri në vitin 2023. Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është i hapur që të rinovojë kontratën deri në...

Bellasica ia rrëmben Vardarit talentin shqiptar

Ka vazhduar trendi i largimeve nga KF Vardar. Në fakt nga klubi nuk po largohen vetëm lojtarët titullarë, por njëkohësisht edhe lojtarët nga akademia. Së...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -