City pret një përgjigje nga Messi

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

E ardhmja e Lionel Messit vazhdon të jetë e paqartë. Argjentinasit i skadon kontrata me Barcelonën më 30 qershor dhe për momentin nuk ka asnjë plan konkret.

Nga një anë, Barcelona është në pritje për t’i bërë një ofertë lojtarit që të qëndrojë, ndërsa në anën tjetër shumë klube po presin zhvillimet nëse Leo vendos të mos qëndrojë. Një prej këtyre skuadrave është Manchester City, skuadër që u interesua verën e kaluar për lojtarin kur ai tha hapur që do të largohej nga Barça.

Në atë kohë gjërat nuk u konkretizuan sepse Bartomeu nuk e la të lirë lojtarin dhe ky i fundit donte të shmange gjyqin me klubin e zemrës. City ishte gati që ta paguante transferimin e tij nga 50 deri në 70 milionë euro.

Gjërat kanë ndryshuar dhe tani City është në prite të ndonjë telefonatë nga ana e Messit. Guardiola vazhdon të jetë i interesuar që ta ketë “Pleshtin” në skuadrën e tij, por nuk do të bëjë asnjë lëvizje zyrtare deri në momentin që nuk ka mësuar se Leo dëshiron ta lërë Barcelonën.

Fakti është që argjentinasi nuk ka marrë vendim, por në Manchester janë duke u menduar për të bërë ofertën e duhur. Siti gjithashtu është në udhëkryq për të ndërtuar skuadrën për të ardhmen, ku sulmuesi Sergio Aguero do të largohet.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

FOTO/ Pas super çerek finaleve, UEFA e ka publikuar, ky është formacionin e javës për Champions League

Liga e Kampionëve ka publikuar formacionin e javës pas katër ndeshjeve të kthimit në fazën çerekfinale.
- Marketing -

Para super gjysëm finalës kundër Chelsea… Zidane merr jo 1 po 3 lajme fantastike

Rafael Varane, Eden Hazard dhe Daniel Carvajal do të jenë gati për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions League kundër ...

BOOOOMBË NGA APENINET… Po ndodh çmenduria, Casemiro drejt gjigantit të Serie A

Një nga lojtarët më të mirë të Real Madridit, Kasemiro, mund të transferohet në Serie A gjatë verës, sipas mediave italiane.

LAJMI BOOOMBË! Negociatat janë të avansuara… Varane drejt gjigantit Evropian

Manchester United është gjithmonë e më afër arritjes së marrëveshjes me qendërmbrojtësin Raphael Varane. Francezi është një ndër yjet...

Messi e ka zemrën e madhe! Gjest i veçantë që ka bërë argjentinasi do tua ngroh zemrat (FOTO)

Leo Messi ka vendosur të nxjerrë në një ankand këpucët e tij, me të cilat shënoi golin e 644 për Barcelonën....
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -