ÇMIM MARRAMENDËS, për kaq para shiten atletet e Michael Jordan

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Dashuria për të mbledhur objekte të lidhura me yjet e mëdhenj të botës së sportit mund të bëjë që tifozët më të flaktë të jenë të gatshëm të mbledhin shuma vërtet të tepruara parash. Dhe kur bëhet fjalë për legjendat e basketbollit, nuk ka asnjë më të madh se Michael Jordan.

Këpucët e popullarizuara nga lojtari i Chicago Bulls gjatë karrierës së tij profesionale, Air Jordan të dizenjuar nga Nike, të bëra ekskluzivisht për të dhe më vonë të tregtuara me sukses të jashtëzakonshëm, janë shumë të lakmuara për çdo adhurues të basketbollit.

Modelet që veshi vetë Jordan janë nxjerrë në ankand gjatë viteve për shuma stratosferike, por të fundit kanë thyer rekorde. Portali eBay nxorri në shitje një palë atlete të para që ylli përdori në NBA. Këto janë atlete origjinale në të kuqe dhe të bardhë, të cilat shoqërohen nga dy palë lidhëse bardh e zi. Këpucët e papërdorura shfaqin gjithashtu një detaj tjetër domethënës: firmën e Jordan.

E gjithë kjo shpjegon çmimin shumë të lartë për të cilin artikulli ofrohet: asgjë më shumë dhe asgjë më pak se 1.000.000 dollarë. Sigurisht, është një sasi mjaft e paarritshme nga e zakonshmja e njerëzve. Por nuk ka dyshim që këpucët përfundimisht do të shiten. Vitin e kaluar, një palë tjetër e ‘Air Jordan 1’ të vitit 1985 u shitën për 560,000 dollarë.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

FOTO/ Pas super çerek finaleve, UEFA e ka publikuar, ky është formacionin e javës për Champions League

Liga e Kampionëve ka publikuar formacionin e javës pas katër ndeshjeve të kthimit në fazën çerekfinale.
- Marketing -

Para super gjysëm finalës kundër Chelsea… Zidane merr jo 1 po 3 lajme fantastike

Rafael Varane, Eden Hazard dhe Daniel Carvajal do të jenë gati për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions League kundër ...

BOOOOMBË NGA APENINET… Po ndodh çmenduria, Casemiro drejt gjigantit të Serie A

Një nga lojtarët më të mirë të Real Madridit, Kasemiro, mund të transferohet në Serie A gjatë verës, sipas mediave italiane.

LAJMI BOOOMBË! Negociatat janë të avansuara… Varane drejt gjigantit Evropian

Manchester United është gjithmonë e më afër arritjes së marrëveshjes me qendërmbrojtësin Raphael Varane. Francezi është një ndër yjet...

Messi e ka zemrën e madhe! Gjest i veçantë që ka bërë argjentinasi do tua ngroh zemrat (FOTO)

Leo Messi ka vendosur të nxjerrë në një ankand këpucët e tij, me të cilat shënoi golin e 644 për Barcelonën....
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -