Coutinho mbetet në modë në Angli, tre ekipe pas fantazistit brazilian

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Bardhi: Ëndërroj të luaj te Barcelona (VIDEO INTERVISTË)

Një ndër futbollistët më të mirë shqiptarë, i cili po luan në La Liga të Spanjës me...

Philippe Coutinho nuk do të qëndroj më tek Bayern Munich, kjo është e sigurt, me fantazistin brazilian i cili do të rikthehet në Barcelonë, skuadër që ka në pronësi kartonin e tij. Ekipi gjerman e ka bërë të qartë vullnetin e tyre, Coutinho nuk bën pjesë në planet e së ardhmes por diskutimi është i njëjtë edhe në Barcelonë. Në asnjë moment, askush nga drejtuesit e klubit blaugrana, nuk është shprehur mbi këtë çështje, Coutinho do të largohet menjëherë por mbetet për tu vendosur si do të jetë formula e tij e largimit.

Philippe Coutinho Bayern Munich 2019 20 Hcsqai4psmo71x1gfg1rc6oml

Dëshira e klubit është të shesin kartonin e tij por në këtë situatë të vështirë, pritet që Coutinho të largohet sërish në formë huazimi. Sipas “Sport”, janë tre klube angleze që do të futen në garë për të siguruar shërbimet e tij. Për 28-vjeçarin janë të interesuar Arsenal, Tottenham dhe Leicester City. Asnjë prej tre ekipeve nuk luan në Champios League por dy klubet e para, Arsenal dhe Tottenham mund të jenë një vitrinë e rëndësishme për Coutinhon për të nisur edhe një herë gjithçka nga e para.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Juventusi i befasoi të gjithë, Andrea Pirlo trajner i ekipit të parë

Juventusi i befasoi të gjithë duke zgjedhur Andrea Pirlon trajner të ri të skuadrës. 41-vjeçari nuk...
- Marketing -

Celtic, Legia dhe Ferencváros përballë Dritës nëse kalon rundin e parë të LK-s

Drita e Gjilanit si kampione e Kosovës, ka kaluar me sukses pengesën e parë në gjysmëfinalen e rundit preliminar të Ligës së...

Burhan Mustafa si De Gea, mbrojtje që do të mbahet mend (VIDEO)

Boreci nga Velesi mori një triumf në javën e parë të sezonit të ri të Ligës së Parë të Maqedonisë së Veriut, ndeshje...

Bayerni – Barcelona derbi i Lisbonës, ja të gjitha dyshet dhe datat

Pasi përfunduan ndeshjet e mbetura nga 1/8 e Ligës së Kampionëve, u bë i qartë mozaiku dhe skeleti çerekfinal i turneut "Final-8"...

Barcelona kryen detyrën ndaj Napolit, vazhdon tutje (VIDEO)

Barcelona është kualifikuar në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve apo në "Final Eight" të kësaj gare pas fitores së sontme ndaj...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -