Daka konfirmon që do të transferohet në Premier Ligë

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Sulmuesi nga Zambia pritet të kaloj në Premier Ligën angleze, lëvizje këtë të cilën e cilëson si ëndërr. Ylli i Red Bull Salzburg Patson Daka e ka konfirmuar që do t’i bashkohet skuadrës angleze Leicester City, disa javë pas spekulimeve të shumta mbi të ardhmen e tij, raporton “Goal”.

Daka ka qenë i lidhur me transferime tek Tottenhami dhe Liverpooli javëve të fundit, por Leicester e ka fituar garën për të nënshkruar me të, pasi që e kanë bindur sulmuesin nga Zambia që do t’i ofrojnë minutazh më të mirë të lojës. Salzburg pritet të pranojnë një ofertë prej 30 milionë eurosh për Dakan, të cilit ëndrra për të luajtur në Premier Ligën angleze veçse i është bërë realitet. “Do të udhëtojë drejt Anglisë dhe do të transferohem tek Leicester City”, tha Daka për Kronen. “Kam kaluar momente të mrekullueshme këtu, Salzburg është bërë shtëpia ime e dytë.

Do të jemi gjithmonë i lumtur të rikthehem këtu, por Premier Liga angleze ka qenë gjithmonë ëndrra ime e madhe”, shtoi sulmuesi 22 vjeçar. Daka e ka treguar vetën si njëri nga sulmuesit më të talentuar në Evropë, ku ka regjistruar 27 gola në 28 ndeshje, duke e ndihmuar Salzburgun për të fituar titullin e pestë radhazi në Bundesligën e Austrisë.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

“Krejt po dalin”/ Real Madridi shumë shpejtë do të mbetet edhe pa një tjetër super lojtar

Skuadra e Real Madridit është duke u përballur me largim të futbollistëve të rëndësishëm nga ekipi këtë...
- Marketing -

SHKUPI EVROPIAN vazhdon në rrethin e dytë

Pas eliminit të Sileksit dhe Struga Trim Lum skuadra e FC Shkupit është përafqësuesi i vetëm nga Maqedonia që tejkaloi raundin e...

E BUJSHME!Roma ia bën dhuratë Mourinhos super lojtarin

Konfirmohet blerja e re e Romës. Skuadra e Romës ka arritur një tjetër blerje këtë verë.

Gjiganti i Premier Ligës ofron 70 milionë euro për Barellan

Kampion i Italisë me Interin dhe kampion Evrope me Italinë. Të gjithë të çmendur për Nicolo Barella. Prej disa...

Italia vijon të mrekullojë, shifra dhe rekorde të pabesueshme, spikat mbajtja e topit

Italianët po përjetojnë një histori të bukur, që shumë pak veta e imagjinonin ndërsa mediat prodhojnë lajme pafund mbi përfaqësuesen “azzurre” dhe...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -