Deklarata e parë e Mourinhos si trajner i Romës: “Ja pse erdha te Roma”

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Jose Morinho ka befasuar ditën e sotme, pasi është zyrtarizuar si trajneri i ri i Romës në Serie A. Portugezi ka lënë shumë tifozë në Itali gjatë drejtimit të Interit dhe tani do të jetë rival me zikaltrit. Portugezi shkurtimisht ka treguar pse e pranoi ofertën e Romës.

“Faleminderit familjes Friedkin që më zgjedhën mua për të drejtuar këtë klub të shkëlqyeshëm dhe për të qenë pjesë e vizionit të tyre. Pas takimeve me pronarët dhe Tiago Pinto, menjëherë e kuptova çfarë ambiciesh kanë ata për AS Roma.

Ishte e njëjta ambicie dhe nxitje që gjithmonë më ka motivuar. Së bashku duam të ndërtojmë një projekt fitues gjatë viteve të ardhshme. Pasioni i pabesueshëm i tifozëve të Romës më bindi që të pranoj ofertën dhe mezi pres të filloj punën për sezonin e ardhshëm.

Ndërkohë, unë i uroj Paulo Fonseca të gjitha të mirat dhe shpresoj që media të më kuptojë: Do të flas më shumë në kohën e duhur. Forca Roma”, është shprehur “Special One” për faqen zyrtare të klubit italian, ndërkohë në lidhje me këtë lëvizje ka folur Tiago Pinto, Drejtori i Përgjithsëm i Romës.

“Kur José ishte i disponueshëm, menjëherë provuam shansin për të folur me një nga menaxherët më të mirë të të gjitha kohërave. Na mbërtheu dëshira e Jose për të fituar dhe pasioni i tij për lojën. Pa marrë parasysh sa trofe ka fituar, fokusi i tij kryesor është gjithmonë tek tjetri. Ai zotëron njohuri, përvojë dhe llidership për të konkurruar në të gjitha nivelet.

“Ne e dimë që për të ndërtuar një projekt të suksesshëm sportiv duhet kohë, durim dhe njerëzit e duhur në pozicionet e duhura. Ne jemi jashtëzakonisht të sigurt se Jose do të jetë trajneri perfekt për projektin tonë, për të ardhmen tonë. Së bashku me vizionin dhe ambicien e Dan dhe Ryan Friedkin, ne do të ndërtojmë bazat e një Rome të re”, tha Pinto.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Chelsea vulos vendin për në Champions dhe i jep shansin edhe Liverpoolit (VIDEO)

Nëse Liverpooli fiton në takimin e nesërm (21.15) ndaj Burnleyt, del para Leicester Cityt, për shkak...
- Marketing -

EKSKLUZIVE: Fillojnë bisedimet, për cilët lojtarë po bisedojnë Bunjaku e Fakiç? (FOTO)

Sapo ka përfunduar sezoni futbollistik në Maqedoninë e Veriut, e ku skuadra e FC Shkupi e ka mbyllur sezonin si nënkampion. Nga...

E MADHE/ Lewandowski Chelsea vjen lajmi BOMBË! POR ka një problem… Ja çfarë po ndodh

Lëvizja në Premier League nuk është mjaft tërheqëse për super yllin e Bayernit të Mynihut POR… Chelsea ka kontaktuar...

REMONT! Spastrimi i madh i Real Madrid, Perez i largon këto 10 yje këtë verë

Real Madridi vë në shitje dhjetë lojtarë – përfshirë disa nga yjet e skuadrës. Real Madridi po përgatitet që...

BOOOOM! E KRYER, harrojeni Agueron, Barça veçmë ka sulmuesin e ri

Barcelona vazhdon të jetë në negociata direkt me sulmuesin e Lyonit, Memphis Depay. Holandezi u largua nga agjencia SEG...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -