Dembele i habit të gjithë: “Ky është trajneri më i mirë me të cilin kam punuar deri tani” (FOTO)

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Sulmuesi i Barcelonës, Ousmane Dembele ka zbuluar se trajneri i Chelseas, Thomas Tuchel është trajneri i preferuar për të.

Tuchel ishte në krye te Borussia Dortmund kur transferuan Dembelen nga Rennes në verën e vitit 2016.

Francezi kaloi një sezon të plotë me Dortmund, para kalimit te Barcelona për 105 milionë euro plus 40 milionë euro bonuse.

Duke biseduar për BeIN Sports, Dembele tha se Tuchel është trajneri i tij i preferuar dhe në rast se ai do qëndronte te Dortmund, ndoshta do nuk do realizohej kalimi te Barcelona.

“Thomas Tuchel vërtet me bindi, është trajneri im i preferuar. Me Tuchel kam luajtur me shumë në krahun e djathtë në fillimin e sezonit, pastaj lëviza me shumë në qendër, në pozitën e mesfushorit ofensivë e disa herë edhe në mesfushë”.

“Ai me tha të qëndroja më në qendër, merre një ekspreso si me thoshte ai, topi do vijë te ti dhe pastaj mund të vazhdosh”.

“Do ishte vërtet e vështirë të largohesha nga Dortmund nëse Tuchel do kishte qëndruar”, deklaroi ai.

Dembele është i lidhur me largimin nga katalunasit me kontratën që i skadon në vitin 2022.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Chelsea vulos vendin për në Champions dhe i jep shansin edhe Liverpoolit (VIDEO)

Nëse Liverpooli fiton në takimin e nesërm (21.15) ndaj Burnleyt, del para Leicester Cityt, për shkak...
- Marketing -

EKSKLUZIVE: Fillojnë bisedimet, për cilët lojtarë po bisedojnë Bunjaku e Fakiç? (FOTO)

Sapo ka përfunduar sezoni futbollistik në Maqedoninë e Veriut, e ku skuadra e FC Shkupi e ka mbyllur sezonin si nënkampion. Nga...

E MADHE/ Lewandowski Chelsea vjen lajmi BOMBË! POR ka një problem… Ja çfarë po ndodh

Lëvizja në Premier League nuk është mjaft tërheqëse për super yllin e Bayernit të Mynihut POR… Chelsea ka kontaktuar...

REMONT! Spastrimi i madh i Real Madrid, Perez i largon këto 10 yje këtë verë

Real Madridi vë në shitje dhjetë lojtarë – përfshirë disa nga yjet e skuadrës. Real Madridi po përgatitet që...

BOOOOM! E KRYER, harrojeni Agueron, Barça veçmë ka sulmuesin e ri

Barcelona vazhdon të jetë në negociata direkt me sulmuesin e Lyonit, Memphis Depay. Holandezi u largua nga agjencia SEG...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -