Derbi i veriut, finale dhe një shëtitje: Superiorja “zjarr” sot

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Superiorja vijon dhe sot luhen tre përballjet e tjera të javës së 30-të. Sytë janë në Laç, aty ku skuadra vendase pret Kukësin. Një derbi i veriut, një ndeshje që herë të tjera ka prodhuar tension, polemika dhe shumë zhurmë edhe në shkallët e stadiumit. Gjithsesi luhet pa tifozë dhe fusha është ajo që do të prodhojë rezultatin përfundimtar.

Kukësit i duhen tre pikët për të rikthyer diferencën prej 6 pikësh me Tiranën kryesuese, kurse Laçi nga krahu tjetër do Europën dhe gjithashtu e ka “jeta a vdekje”. Finale edhe në Ballsh ditën e sotme, pasi Bylisit nuk i falet rezultat tjetër veç fitores me Skënderbeun.

Korçarët, të renditur në vendin e tretë, duan të vijojnë me ecurinë pozitive, kurse për ekipin e Dovedan do të ishin tre pikë qetësie, duke parë që Vllaznia u mund një ditë më parë në Tiranë. Tre pikët e largojnë me vendin e tetë dhe më pas fokusi është te Kupa e Shqipërisë.

Në Gjirokastër luhet një tjetër lloj ndeshjeje. Luftëtari është i rënë nga kategoria, ndërkohë që një javë më parë pësoi 8 gola nga Partizani. Teuta, rivali i tyre është i dënuar të fitojë dhe të shpresojë të afrohet me vendin e tretë në renditje. Sigurisht durrsakët janë favoritë dhe i kanë idetë e qarta sot. Gjithsesi Luftëtari nuk mund të nënvlerësohet dhe më mirë se Teuta nuk e di asnjë ekip tjetër.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Unitedi dëshiron transferimin e Traores

Manchester Unitedi është duke synuar ta transferojë sulmuesin e Wolverhamptonit, Adama Traore, shkruan “Daily Star”.
- Marketing -

Rezultatet për t’u shpallur Real Madridit kampion

Me fitoren ndaj Athletic Bilbaos, Real Madridi i është afruar më shumë titullit të La Ligas për sezonin 2019/2020, ndërkohë që ruan...

Messi në stres, duhej disa herë ti matej temperatura (VIDEO)

Ylli i Barcelonës, Messi mbrëmë para se të futej në stadium, duhej të kalojë kontrollin e rregullt të matjes së temperaturës.

Rashica dhe Werderi sonte luajnë finalen e madhe

Milot Rashica do të ketë një test tejet të rëndësishëm sonte. Ylli i përfaqësueses së Kosovës do të ketë ndeshjen më...

Napoli e fiton përballjen kundër Romës, ngritet në zonën ‘Evropa’

Napoli e ka fituar ndeshjen e sontme kundër Romës në kuadër të kampionatit elitar italian, Serie A. Në ndeshjen...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -