Derbi në letër Vardari – Shkëndija për Gocevskin

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Pas angazhimeve të përfaqësueseve në kuadër të Ligës së Kombeve, këtë fundjavë rikthehet futbolli në kampionatet botërore e ndër to edhe në vendin tonë.

Federata e Futbollit të Maqedonisë së Veriut ka përcaktuar me short gjyqtarët që do të ndajnë drejtësinë në javën e nëntë të Ligës së Parë).

Derbi i “madh” në letër në mes Vardarit dhe Shkëndijës do të luhet në Shkup, ndërsa drejtësinë në këtë përballje do ta ndajë Marjan Gocevski nga Strumica.

Renova dhe Pelisteri do të përballen në Gostivar, e gjithë kjo ndodhë  për shkak të aktiviteteve ndërtimore në stadiumin në Tetovë dhe arbitri kryesor do të jetë Igor Stojçevski.

Arbitri më i mirë i vendit tonë Aleksandar Stavrev do të jetë në qendër në Strugë, ku do të gjykojë duelin midis Strugës Trim Lum dhe Bellasicës.

Ndeshja Boreci – Makedonija Gj.P është për Dimitar Meçkarovskin, ndeshja Akademija Pandevi – Shkupi do të gjykohet nga shkupjani Marjan Eckoski, ndërsa dueli Sileksi – Rabotniçki është lënë për Vasko Mavrovin.

Ndeshja kryesore midis Vardarit dhe Shkëndijës luhet të shtunën në orën 14:30, ndërsa të gjitha ndeshjet e tjera janë një ditë më vonë.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Mesfushori i Omonia shënon gol të rrallë (VIDEO)

Futbollisti spanjoll Jordi Gomes shënoi një gol në Europa League kundër PSV në minutën e 29....
- Marketing -

FOTO/ Nota dhe statistikat e Marash Kumbullës në Europa League

Megjithëse Roma nuk ia doli të fitonte ndaj CSKA Sofias në Ligën e Europës, futbollisti i Shqipërisë, Marash Kumbulla, bëri një paraqitje...

Milani pa probleme, Tottenhami i Mourinhos befasohet nga belgët (VIDEO)

Milani me sukses ka kryer detyrën edhe në raundin e dytë të ndeshjeve në grupe në Ligën e Evropës, përballë Spartës së Pragës, duke...

FORMACIONET/ Çalhanoglu në stol, Pioli zbulon 11- titullarët (FOTO)

Milan pret në shtëpi Sparten e Pragës, në prag të takimit të Europa League (18.55). Trajneri i kuqezinjve, Pioli...

Ky do të jetë qendërmbrojtësi i Milanit!

Paolo Maldini e ka të qartë se kë duhet që të transferojë këtë janar. Bëhet fjalë për mbrojtësin e...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -