Deri dje mbledhës mbeturinash, ndërsa sot luan kundër Tottenhamit në FA Cup

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Skuadrat e ligave nacionale mezi presin ndeshjet e Kupës FA dhe sot (e diel) nga ora 17:00 të gjitha shikimet janë drejtuar në AFC Marine të nivelit të tetë, të cilët presin Tottenham Hotspur në raundin e tretë 1/32-të.

Çdo vit ka gjithmonë histori të çuditshme dhe të mrekullueshme të lojtarëve që luajnë në nivelet më të ulëta dhe në 2021 nuk është ndryshe.

Kësaj radhe fjalë është për historinë e mesfushorit të Marine, James Barrigan, i cili është një mbledhës mbeturinash gjatë javës dhe një futbollist në fundjavë.

22-vjeçari punon si një mbledhës i mbeturinave për shërbimet e rrugëve të Liverpoolit dhe rregullisht ecën 30 mijë hapa gjatë detyrave të tij të përditshme.

Sot, megjithatë, ish-lojtar i Wigan Athletic do të kërkojë të shkaktojë një shqetësim monumental dhe të largojë Jose Mourinho dhe Spurs jashtë garës.

“Unë mendoj se puna më ka ndihmuar të mbaj entuziazmin tim pasi më largon mendjen nga skuadra e futbollit, por përveç kësaj unë do të thosha që jam aq mirë i përgatitur mendërisht”, ka thënë fillimisht Barrigan për Liverpool Express.

“Është çmenduri kur mendon të luash kundër këtyre lojtarëve sepse i shikon ata javë për javë dhe pastaj gjëja tjetër që do të dalësh kundër tyre në të vërtetë!”.

Për balancimin e mbledhjes së koshave të mbeturinave dhe goditjen e një topi në fushë, ai shtoi: “Është shumë e lehtë të bëjë dy punë pasi fillimet e mia për punë janë shumë të hershme dhe trajnimi për Marine është në mbrëmje”.
“Mund të jetë e vështirë pasi është shumë sfiduese dhe e lodhshme, por motivimi im patjetër që duhet të jetë vajza ime 1 vjeçare pasi gjithçka që bëj është për të”, përfundoi mesfushori i Marine.

- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

BOMBË! Sapo erdhi te Manchester United, Donny Van de Beek i befason të gjithë me skuadrën e re?

Donny Van de Beek u afrua me shumë bujë në afatin kalimtar të verës nga Manchester United.
- Marketing -

Pas largimit të Jovicit, Zidane merr vendimin e madh dhe të papritur…

Zinedine Zidane e ka bllokuar largimin e këtij lojtari. Martin Odegaard mund të jetë zgjidhja e gjashtë për mesfushën...

Buzëqeshin Pirlo e Juve, marrin lajmin fantastik para super derbit të Italisë

Andrea Pirlo mund të jetë i lumtur me lajmet e fundit të stafit mjekësor të Juventus. Juventus do të...

BOOOOM SHPËRTHEN BOMBA! Tani më ska dilema, Ronaldo do ta djersë vetëm këtë fanellë

Ronaldo i hapur për rinovimin me Juventusin deri në vitin 2023. Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është i hapur që të rinovojë kontratën deri në...

Bellasica ia rrëmben Vardarit talentin shqiptar

Ka vazhduar trendi i largimeve nga KF Vardar. Në fakt nga klubi nuk po largohen vetëm lojtarët titullarë, por njëkohësisht edhe lojtarët nga akademia. Së...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -