Detajet e finales së Euro 2020: Itali – Angli

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Finalja e Euro 2020 mes Italisë dhe Anglisë ka pushtuar mediat dhe rrjetet sociale, duke u marrë me detaje të veçanta. Sipas ekspertëve, Londra mund pushtohet nga miliona insekte.

Një tufë milingonash fluturuese mund të pushtojnë stadiumin pikërisht në momentin që luhet finalja. Nuk janë të pazakonta në vendet sportive, por kur prania e tyre është e madhe, kthehet në bezdi.

Shumë tifozë e kanë ëndërr të shohin direkt në stadium një finale Evropiani apo Kupe Bote. Dhe katër tifozë vendas kanë blerë në e-bay katër bileta për 70 mijë euro, e thënë ndryshe, nga 17.500 euro copën. Një shumë vërtet e majme dhe nuk bëhet fjalë për bileta në zonën Vip.

Do të jenë rreth 3500 forca sigurie jashtë dhe brenda stadiumit, pa llogaritur policët. Sipas përllogaritjeve, Londra ka rreth 350 mijë italianë, por vetëm 9 mijë parashikohen të futen në stadium, ndërsa 1 mijë të tjerë do të vijnë nga Italia, kundrejt 50 mijë tifozëve anglezë.

Për italianët 11 korriku është ditë e shënuar, sepse në këtë datë në vitin 1982 axurrët fituan Kupën e Botës. Por anglezët do ta kthejnë 11 korrikun në festë kombëtare nëse triumfojnë.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

“Krejt po dalin”/ Real Madridi shumë shpejtë do të mbetet edhe pa një tjetër super lojtar

Skuadra e Real Madridit është duke u përballur me largim të futbollistëve të rëndësishëm nga ekipi këtë...
- Marketing -

SHKUPI EVROPIAN vazhdon në rrethin e dytë

Pas eliminit të Sileksit dhe Struga Trim Lum skuadra e FC Shkupit është përafqësuesi i vetëm nga Maqedonia që tejkaloi raundin e...

E BUJSHME!Roma ia bën dhuratë Mourinhos super lojtarin

Konfirmohet blerja e re e Romës. Skuadra e Romës ka arritur një tjetër blerje këtë verë.

Gjiganti i Premier Ligës ofron 70 milionë euro për Barellan

Kampion i Italisë me Interin dhe kampion Evrope me Italinë. Të gjithë të çmendur për Nicolo Barella. Prej disa...

Italia vijon të mrekullojë, shifra dhe rekorde të pabesueshme, spikat mbajtja e topit

Italianët po përjetojnë një histori të bukur, që shumë pak veta e imagjinonin ndërsa mediat prodhojnë lajme pafund mbi përfaqësuesen “azzurre” dhe...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -