Dhjetë klubet që përfituan më së shumti nga transferimet

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Bardhi: Ëndërroj të luaj te Barcelona (VIDEO INTERVISTË)

Një ndër futbollistët më të mirë shqiptarë, i cili po luan në La Liga të Spanjës me...

Futbolli ngadalë po merr fund në çdo pjesë të Evropës. Sezoni i trazuar i ndërprerë nga koronavirusi pothuajse është gati dhe beteja e ekipeve të mëdha në tregun e transferimeve pritet të fillojë së shpejti, njofton Albsport.mk.

Milionat e viteve të kaluara mund të mos përsëriten, për shkak të krizës ekonomike të sjellë nga pandemia. Por me siguri të gjithë do të duan të përparojnë në pritje të sezonit të ri, i cili do të fillojë për më pak se një muaj.

Një listë me dhjetë skuadrat që kanë fituar më shumë nga transferimet e lojtarëve të tyre është shfaqur këto ditë. Në krye është Juventusi, përpara Chelsea, i ndjekur nga Monaco, Benfica, Atletico Madrid, Porto, Interi, Real Madridi, Barcelona dhe Roma, njofton Albsport.mk.

“Zonja e vjetër” mblodhi rekord 1.3 miliardë euro përmes 772 transferimeve, “blut” nga Londra bënë 1.22 miliardë dhe Monaco me vendin e tretë ka të ardhura prej 1.18 miliardë.

Dhjetë klubet më të mira në këtë listë tejkaluan kufirin e një miliardi, të ndjekur nga Liverpooli me 988 milion.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Juventusi i befasoi të gjithë, Andrea Pirlo trajner i ekipit të parë

Juventusi i befasoi të gjithë duke zgjedhur Andrea Pirlon trajner të ri të skuadrës. 41-vjeçari nuk...
- Marketing -

Celtic, Legia dhe Ferencváros përballë Dritës nëse kalon rundin e parë të LK-s

Drita e Gjilanit si kampione e Kosovës, ka kaluar me sukses pengesën e parë në gjysmëfinalen e rundit preliminar të Ligës së...

Burhan Mustafa si De Gea, mbrojtje që do të mbahet mend (VIDEO)

Boreci nga Velesi mori një triumf në javën e parë të sezonit të ri të Ligës së Parë të Maqedonisë së Veriut, ndeshje...

Bayerni – Barcelona derbi i Lisbonës, ja të gjitha dyshet dhe datat

Pasi përfunduan ndeshjet e mbetura nga 1/8 e Ligës së Kampionëve, u bë i qartë mozaiku dhe skeleti çerekfinal i turneut "Final-8"...

Barcelona kryen detyrën ndaj Napolit, vazhdon tutje (VIDEO)

Barcelona është kualifikuar në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve apo në "Final Eight" të kësaj gare pas fitores së sontme ndaj...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -