Dhuratë për 100-vjetorin: Pas “Air Albania”, kryeqyteti do të ketë një tjetër stadium të përmasave europiane (FOTO)

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Tirana me stadium të ri! Bardheblutë kanë nisur të mendojnë prej kohësh rinovimin e stadiumit “Selman Stermasi”, duke e zëvendësuar me një impiant modern.

Për herë të parë është bërë publike projekti i këtij stadiumi dhe është zbuluar në dokumentarin “Një jetë bardheblu” të realizuar nga gazetarja Rezarta Delisula dhe produksioni nga Goldi Halili, vajza e presidentit të Tiranës, Refik Halili.

Presidenca bardheblu e ka bërë publike këtë projekt në 100-vjetorin e klubit dhe pritet të jetë “dhuratë për tifozët. Për ta bërë një gjë të tillë realitet më parë duhet marrë më parë miratimi nga Këshilli i Rregullimit të Territorit të Republikës së Shqipërisë (KRRTRSH) si dhe nga Bashkia Tiranë.

Një stadium modern që do t’i shtohet kështu kryeqytetit pas atij të “Air Albania”. Në foto shihet që gjithashtu do të ketë një fushë stërvitore, një parking në krahë të stadiumi dhe pritet që ky stadium të ketë afërsisht 14 mijë ulëse dhe të jetë funksional jo vetëm për ditën e ndeshjes, por edhe gjatë ditëve të tjera të javës.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Umit Karan përsëri në pankinën e Shkupit!

Pas mëngjesit të vrullshëm në zyrat e FC Shkupit, me largimin e papritur të Muharem Bajramit, tani...
- Marketing -

Shvercerat: Nuk njohim trajner tjetër përveç Mukit (VIDEO)

Pak orë pas lajmit që Muharem Bajrami nuk është trajner i FC Shkupit ka pasur shumë reagime, si nga futbollist dhe figura...

Shkupi largoi trajnerin Bajrami

Pas disfatës së djeshme të skuadrës së Shkupit nga Struga T&L, klubi nga Çairi ka vendosur që të largojë nga posti i...

ZYRTARE/ Candreva largohet nga Interi, mbetet po në Serie A

Antonio Candreva është futbollisti më i ri i klubit të Sampdorias. 33-vjçari italian në sezonin e ri do të luajë nën fanellën e klubit të Sampdorias.

Menaxheri shqiptar në bisedime me Juventusin për një futbollist

Kampioni në fuqi i Italisë, skuadra e Juventusit është e interesuar që ti sigurijë shërbimet e sulmuesit të talentuar italian, Federico Chiesa,...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -