Drita e Ardian Nuhiut po e josh Ferhan Hasanin për të luajtur me ta

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Ferhan Hasani vazhdon të ‘luaj’ me të ardhmen. Futbollisti tetovar ende nuk ka vendosur se ku do ta vazhdojë karrierën, ani pse oferta e klubit indian Çenain duket lehtësisht e pranueshme për të.

Mirëpo, gjërat mund të lëvizin dhe të shohim një transferim të bujshëm të tij drejt kampionatit kosovar. Gazeta “Sheshi” mëson ekskluzivisht se FC Drita po insiston t’i ndërroj mendjen 30 vjeçarit.

Burime të afërta me klubin gjilanas i kanë thënë Gazetës “Sheshi” se drejtuesit e klubit janë duke tentuar në çdo formë që ta afrojnë Hasanin në skuadër, duke angazhuar çdo mekanizmë për të realizuar këtë operacion.

Madje, për këtë kampionët në fuqi janë në gjendje të bëjnë dhe sakrificë financiare, duke e hapur ‘thesin’ për të përmbushur kërkesat e futbollistit.

Ish-mesfushori i Shkëndijes së Tetovës dhe Helsinkit ishte fare pranë akordit me Tiranën, por bllokimi i papritur i merkatos së klubit bardheblu nga FIFA e detyroi Hasanin të ndërronte mendjen.

Hasani do të bëhej lojtari më i paguar në historinë e futbollit shqiptar me 25-herë kampionët bardheblu, por gjyqi i humbur me sulmuesin nga Mali, Moktar Cise prishi të gjitha planet e kryeqytetasve.

Tashmë Hasani ka pranë vetës opsionin e transferimit drejt kampionatit indian të futbollit, apo të ndryshojë mendjen dhe të bindet për të ardhur drejt Kosovës, me ç’rast FC Drita do ta priste duar hapur.

/Gazeta Sheshi/

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

BOOOOOM BOOOM! Arrihet marrëveshja, Odegaard aty ku nuk e keni menduar, drejt gjigantit të Evropës

Klubi londinez, Arsenali ka arritur marrëveshje me Real Madridin për lojtarin norvegjez, Martin Odegaard.
- Marketing -

Sa erdhi është lamtumirë… E pranon Solskjaer “është i pakënaqur”, por nuk do të besoni se ku do të luan Van De Beek

Trajneri Ole Gunnar Solskjaer ka pranuar se mesfushori Donny van de Beek nuk është i lumtur te Manchester Unitedi.

SUPER EUROGOL i Ajrullahut në miqësoren ndaj Aleksandria (VIDEO)

Skuadra e Makedonija Gjorçe Petrovit ka luajtur një ndeshje miqësore me skuadrwn nga Ukraina Aleksandria. Një gol i mrekullueshëm u shënua nga...

“Surpriza e madhe” e shiti verën e kaluar, Reali dëshiron me çdo kusht rikthimin e lojtarit

Reali dëshiron rikthimin e këtij lojtari. Ndoshta mbrojtësi Sergio Reguilon nuk do mbetet edhe për shumë kohë te klubi...

Pritet shkarkimi i Frank Lampard

Lajmet e fundit që vijnë në këtë mëngjes pretendojnë se trajneri i Chelsea Frank Lampard do të shkarkohet nga klubi sot, derisa...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -