Drita largon trajnerin, në vend të tij Nikollovski

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Pas vetëm dy javë të luajtura në kampionatin e Ligës së Dytë Perëndim të Maqedonisë së Veriut, “bie koka” e parë e një trajneri. Nga dje në solin e Dritës së Bogovinës nuk është më trajneri Ardian Imeri., ndërsa timonin e kuqezinjve do ta merr trajneri Jane Nikolloski.

Nikollovski më parë ka udhëhequr me ekipe nga Liga e Parë si Pobeda, Horizont Turnova, ndërsa një kohë ishte edhe në gurbet te Aris Limassol, ndërsa tani ai po fillon një projekt të ri me Ligën e Dytë.

 Pas du ndeshjeve të zhvilluara skuadra e Dritës ka vetëm një pikë, ndërsa humbja 2-1 nga Kadino është arsyeja për ndryshimin e trajnerit. Drita ka një ekip me përvojë këtë sezon, ku vlen të përmendim emrat si Rexhepi, Alili, Nuredini, Baldovaliev dhe Lika dhe sigurisht që kjo skuadër ende nuk e ka thënë fjalën e fundit këtë sezon. Nikolloski do të bëjë debutimin e tij në stolin e Ditës pas dy javëve, kur në Bogovinë do të jetë nikoqire e Ohrit.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Mustafi me postim për Ozilin: Nuk ishim atëherë kur kishe nevojë për ne, vëlla

Shkodran Mustafi është deklaruar rreth largimit të Mesut Ozilit në drejtim të Fenerbahces. Mesfushori...
- Marketing -

JO nuk është Salah, por Mane është ai i cili do të transferohet tek gjiganti Botëror? Ja ku

Legjenda e Liverpoolit, Jamie Carragher ka frikë se ish-ekipi i tij mund të humbasë yjet e tyre te Real Madrid.

Interi “e masakroi” Juventusin por çfarë tha Pirlo pas ndeshjes… Shikoni vetë

Pas humbjes kundër Interit, trajneri i Juventusit Andrea Pirlo foli për Sky Sport: “Qëndrimi ynë ishte i gabuar që nga llimi...

VIDEO/ E PABESUESHME! shikoni momentin para ndeshjes kur vidal puth emblemen e Juventusit

Tifozët e Interit janë të zemëruar me Arturo Vidal pasi mesfushori kilian duket se ka puthur simbolin e Juventusit përpara ...

Lukaku në radarin e klubit të madh të Premier Leagues

Skuadra e Manchester Cityt ka shprehur interesim për sulmuesin e Interit, Romelu Lukaku, ka raportuar “Telegraph” të hënën. Forma...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -