Drita me fitore ndaj Llapit rikthen kreun, Prishtina triumfon në Drenicë

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Drita është rikthyer epërsinë prej tri pikëve në vendin e parë në tabelën e Superligës, pasi e mposhti bindshëm 4:2 Llapin në udhëtim, ndërsa Prishtina e mundi 1:0 Drenicën në Skenderaj të dielën.

Drita dhe Prishtina kanë arritur fitoren ndaj Llapit dhe Drenicës, përkatësisht, në dy duelet e fundit të xhiros së 28 në Superligë.

Kjo fitore, e dyta me radhë, bën që kampionia në fuqi ta rikthejë epërsinë prej tri pikëve në krye të tabelës.

Drita tani mbledh 61 pikë pas 28 ndeshjeve, duke e lënë mbrapa Ballkanin me 58 pikë dhe Prishtinën me 57 pikë, në një garë të ngushtë trifrontëshe për titull.

Llapi, që e pësoi humbjen e dytë radhazi, nuk e ka të sigurt mbijetesën sepse i ka vetëm gjashtë pikë më shumë se Arbëria, në vendin e parafundit.

Edhe më keq ndodhet Drenica, që pas kësaj humbjeje mbetet e teta, tri pikë larg zonës së rënies nga liga dhe tri pikë më pak se Llapi.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Chelsea vulos vendin për në Champions dhe i jep shansin edhe Liverpoolit (VIDEO)

Nëse Liverpooli fiton në takimin e nesërm (21.15) ndaj Burnleyt, del para Leicester Cityt, për shkak...
- Marketing -

EKSKLUZIVE: Fillojnë bisedimet, për cilët lojtarë po bisedojnë Bunjaku e Fakiç? (FOTO)

Sapo ka përfunduar sezoni futbollistik në Maqedoninë e Veriut, e ku skuadra e FC Shkupi e ka mbyllur sezonin si nënkampion. Nga...

E MADHE/ Lewandowski Chelsea vjen lajmi BOMBË! POR ka një problem… Ja çfarë po ndodh

Lëvizja në Premier League nuk është mjaft tërheqëse për super yllin e Bayernit të Mynihut POR… Chelsea ka kontaktuar...

REMONT! Spastrimi i madh i Real Madrid, Perez i largon këto 10 yje këtë verë

Real Madridi vë në shitje dhjetë lojtarë – përfshirë disa nga yjet e skuadrës. Real Madridi po përgatitet që...

BOOOOM! E KRYER, harrojeni Agueron, Barça veçmë ka sulmuesin e ri

Barcelona vazhdon të jetë në negociata direkt me sulmuesin e Lyonit, Memphis Depay. Holandezi u largua nga agjencia SEG...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -