Drita ndahet me Izair Eminin

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Skuadra e Dritës përmes një komunikate, ka bërë të ditur se sulmuesi Izair Emini është larguar nga skuadra, me marrëveshje të dyanshme.

Njoftimi i Drita FC, pa ndërhyrje:

Faleminderit IZO

Izair Emini nga sot nuk do te jete me pjese e klubi tone.

Pas nje takimi ne mes te kryesise se klubit dhe lojtarit, me marreveshje te dyanshme jane dakorduar qe te ndajne rrugen e bashkepunimit.

Iza, nje vite me pare erdhi nga ekipi i Shkendies se Tetoves ku qe ne vitin e pare me ekipin bardh e kalter arriti te shpallet kampion, gjithashtu Iza kishte kontratë edhe per nje vit me ne por qe pas diskutimeve u vendos qe te ndahen rruget miqesisht.

Klubi jone i eshte mirënjohës dhe falenderon shume Izair Eminin per kontributin e jashtezakonshem ne klub duke i deshiruar shume suksese ne vazhdim te karrieres.

Paq fat IZO KAMPION!

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Maska e Diego Maradonës kundër koronavirusit ka shkuar viral në internet

Që kur Organizata Botërore e Shëndetësisë deklaroi se përhapja e COVID-19 karakterizohet si pandemi, në gjithë vendet...
- Marketing -

Mbrëmë iu bë injorim brutal Tiranës në Zvicër: Asnjë gazetarë vendës në konferencën për shtyp të klubit shqiptar

Injorim total nga mediat zvicerane për ndeshjen Young Boys-Tirana, që do të luhet sot në orën 20:30 në stadiumin e Bernës.

Zyrtare: Barça e kompletoi transferimin e Destit (VIDEO)

Skuadra e Barcelonës ka konfirmuar se e ka transferuar Sergino Dest nga Ajaxi. Futbollisti 19-vjeçar në “Camp Nou” vjen...

Mesfusha gati: Milan arrin një transferim 30 milionësh!

AC Milan ka arritur një marrëveshje me skuadrën e Lille për transferimin e mesfushorit të saj, Boubakary Soumare. Rossonerët...

Shorti/ Grupi më i vështirë dhe më i lehtë për Barcelonën në Champions

Sot në orën 17:00 në Gjenevë të Zvicrës do të hidhet shorti për fazën e grupeve të Champions Leagues.
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -