Drita përsëri lider, pa problem kalon edhe “minatorët”

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Me rezultat 2-0, Drita e ka mposhtur Trepçën ’89 në udhëtim, në sfidën e zhvilluar në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë.

Mysafirët e nisën më mirë sfidën në kërkim të golit dhe arritën ta zhbllokojnë rezultatin në minutën e 17-të të takimit.

Xhevdet Shabani ishte fantastik me një goditje nga gjuajtja e lirë, e cila u ndal në rrjetë. Ky ishte goli i vetëm i pjesës së parë, edhe pse nuk munguan raste tjera.

‘Intelektualët’ realizuan edhe në pjesën e dytë duke shënuar atë që njihet si gol i sigurisë. Kastriot Rexha u tregua i saktë (70’) pas asistimit nga Astrit Fazliu.

Kjo fitore e pozicionon Dritën në krye të tabelës së Superligës së Kosovës në futboll me dy pikë më shumë se Prishtina që ndodhet në vend të dytë dhe tri më shumë se Ballkani që mban vendin e tretë.

Nga ana tjetër, me 27 pikë të arkëtuara nga shtatë fitore, gjashtë barazime dhe 11 humbje, Trepça ’89 është në vend të nëntë në tabelë.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Unitedi dëshiron transferimin e Traores

Manchester Unitedi është duke synuar ta transferojë sulmuesin e Wolverhamptonit, Adama Traore, shkruan “Daily Star”.
- Marketing -

Rezultatet për t’u shpallur Real Madridit kampion

Me fitoren ndaj Athletic Bilbaos, Real Madridi i është afruar më shumë titullit të La Ligas për sezonin 2019/2020, ndërkohë që ruan...

Messi në stres, duhej disa herë ti matej temperatura (VIDEO)

Ylli i Barcelonës, Messi mbrëmë para se të futej në stadium, duhej të kalojë kontrollin e rregullt të matjes së temperaturës.

Rashica dhe Werderi sonte luajnë finalen e madhe

Milot Rashica do të ketë një test tejet të rëndësishëm sonte. Ylli i përfaqësueses së Kosovës do të ketë ndeshjen më...

Napoli e fiton përballjen kundër Romës, ngritet në zonën ‘Evropa’

Napoli e ka fituar ndeshjen e sontme kundër Romës në kuadër të kampionatit elitar italian, Serie A. Në ndeshjen...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -