Dy skuadra nga Premierliga i futen garës për Vedat Muriqin

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Bardhi: Ëndërroj të luaj te Barcelona (VIDEO INTERVISTË)

Një ndër futbollistët më të mirë shqiptarë, i cili po luan në La Liga të Spanjës me...

Leicester City  kanë qenë të lidhur me sulmuesin e Kosovës në muajin dhjetor, me raportimet që bënin të ditur se ‘Foxes’ kanë dërguar skautë për të monitoruar 26 vjeçarin.

Tani, media turke Aksam thotë se Leicester City së bashku me skuadrën e promovuar në Premierligë, Leicester, i janë bashkuar garës për sulmuesin nga Kosova.

Besohet se Fenerbahce, një vit pas transferimit të Muriqit nga Rizespor për 3.5 milionë euro, janë të gatshëm të shesin atë, për 20 milionë euro.

Tottenham janë përmendur si skuadër e interesuar në fillim të kësaj jave, me dy skuadra nga Serie A, Napoli dhe Lazio, që janë të prirura për një gjë të tillë.

Muriqi kishte fituar vëmendjen e shumë klubeve pas paraqitjes së mirë në Southampton, kur Anglia mposhti Kosovën 5:3.

Përveç një goli, Muriqi në këtë ndeshje dhuroi edhe dy asistime.

Në sezonin e parë në Superligën e Turqisë, Muriqi ka shënuar 15 gola.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Juventusi i befasoi të gjithë, Andrea Pirlo trajner i ekipit të parë

Juventusi i befasoi të gjithë duke zgjedhur Andrea Pirlon trajner të ri të skuadrës. 41-vjeçari nuk...
- Marketing -

Celtic, Legia dhe Ferencváros përballë Dritës nëse kalon rundin e parë të LK-s

Drita e Gjilanit si kampione e Kosovës, ka kaluar me sukses pengesën e parë në gjysmëfinalen e rundit preliminar të Ligës së...

Burhan Mustafa si De Gea, mbrojtje që do të mbahet mend (VIDEO)

Boreci nga Velesi mori një triumf në javën e parë të sezonit të ri të Ligës së Parë të Maqedonisë së Veriut, ndeshje...

Bayerni – Barcelona derbi i Lisbonës, ja të gjitha dyshet dhe datat

Pasi përfunduan ndeshjet e mbetura nga 1/8 e Ligës së Kampionëve, u bë i qartë mozaiku dhe skeleti çerekfinal i turneut "Final-8"...

Barcelona kryen detyrën ndaj Napolit, vazhdon tutje (VIDEO)

Barcelona është kualifikuar në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve apo në "Final Eight" të kësaj gare pas fitores së sontme ndaj...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -