E BUJSHME! Çfarë po ndodh…?? Messi PSG vjen lajmi i “papritur”

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

E ardhmja e Lionel Messi ka qenë një nga shqetësimet kryesore për tifozët e Barcelonës gjatë gjithë sezonit, por aktualisht duket sikur argjentinasi ka më shumë gjasa të qëndrojë sesa të largohet.

Dy faktorët kryesorë që tërheqin 33-vjeçarin drejt qëndrimit janë fitorja e Kupës së Mbretit dhe planet e Joan Laportas për të ardhmen.

Kjo sipas gazetës franceze L’Equipe, i cili raportoi të shtunën se pavarësisht se kishte një ofertë konkrete nga Paris Saint-Germain dhe jo nga Barcelona, ​​Messi është inkurajuar nga fitimi i fundit i kupës dhe ai beson në gjeneratën e re të talenteve që vijnë në Camp Nou.

Ata të rinj, përfshirë Pedri, Frenkie de Jong, Ansu Fati, Ronald Araujo dhe Oscar Mingueza, së bashku me planet ambicioze të Joan Laportas për sezonin e ardhshëm e bindin gjashtë herë fituesin e Topit të Artë se ai është ende në vendin e duhur.

Numri 10-të e di që Laporta është i vendosur të bëjë përforcime kryesore në skuadër këtë verë, me emrat Erling Haaland dhe Neymar që diskutohen.

Presidenti u takua me lojtarin dhe babanë e tij disa ditë më parë për të riafirmuar dëshirën e tij për ta mbajtur argjentinasin në Barcelonë.

Messi, megjithatë, nuk do të marrë ndonjë vendim të prerë deri në fund të sezonit, veçanërisht pasi ka ende shumë për të luajtur pasi Blaugranasit kërkojnë të realizojnë një triumf të dyfishtë.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Chelsea vulos vendin për në Champions dhe i jep shansin edhe Liverpoolit (VIDEO)

Nëse Liverpooli fiton në takimin e nesërm (21.15) ndaj Burnleyt, del para Leicester Cityt, për shkak...
- Marketing -

EKSKLUZIVE: Fillojnë bisedimet, për cilët lojtarë po bisedojnë Bunjaku e Fakiç? (FOTO)

Sapo ka përfunduar sezoni futbollistik në Maqedoninë e Veriut, e ku skuadra e FC Shkupi e ka mbyllur sezonin si nënkampion. Nga...

E MADHE/ Lewandowski Chelsea vjen lajmi BOMBË! POR ka një problem… Ja çfarë po ndodh

Lëvizja në Premier League nuk është mjaft tërheqëse për super yllin e Bayernit të Mynihut POR… Chelsea ka kontaktuar...

REMONT! Spastrimi i madh i Real Madrid, Perez i largon këto 10 yje këtë verë

Real Madridi vë në shitje dhjetë lojtarë – përfshirë disa nga yjet e skuadrës. Real Madridi po përgatitet që...

BOOOOM! E KRYER, harrojeni Agueron, Barça veçmë ka sulmuesin e ri

Barcelona vazhdon të jetë në negociata direkt me sulmuesin e Lyonit, Memphis Depay. Holandezi u largua nga agjencia SEG...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -