E BUJSHME!!! Xheki Shaqiri po largohet nga Liverpool dhe po transferohet aty ku asnjëherë nuk e keni pritur

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Drejtuesit e skuuadrës së Lazios janë duke i rivalizuar ata të Romës dhe Sevillas për sulmuesin e krahut, kosovarin Xherdan Shaqirin. Kështu ka raportuar sajti italian i afërt me skuadrën nga Roma, “La Lazio Siamo Noi”.

Liverpooli verën e vitit të kaluar u kërkoi 25 milionë euro skuadrave të interesuara për ta blerë Shaqirin, ndërsa verën e këtij viti çmimi pritet të jetë më i ulët.

Lidhja Shqipëtare te Lazio, nga Tare e deri te Muriqi po e bën tani Lazion favorit për nënshkrimin e Xheki Shaqirit

Shaqiri këtë edicion në 13 ndeshje në Premier League ka luajtur 520 minuta, por vetëm një herë ka luajtur 90 minuta.

Ai gjatë kësaj periudhe ka asistuar dy herë.

Shaqiri 29-vjeçar ka kontratë deri në qershor të vitit 2023, ndërsa Liverpoolit iu bashkua në verën e vitit 2018.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Chelsea vulos vendin për në Champions dhe i jep shansin edhe Liverpoolit (VIDEO)

Nëse Liverpooli fiton në takimin e nesërm (21.15) ndaj Burnleyt, del para Leicester Cityt, për shkak...
- Marketing -

EKSKLUZIVE: Fillojnë bisedimet, për cilët lojtarë po bisedojnë Bunjaku e Fakiç? (FOTO)

Sapo ka përfunduar sezoni futbollistik në Maqedoninë e Veriut, e ku skuadra e FC Shkupi e ka mbyllur sezonin si nënkampion. Nga...

E MADHE/ Lewandowski Chelsea vjen lajmi BOMBË! POR ka një problem… Ja çfarë po ndodh

Lëvizja në Premier League nuk është mjaft tërheqëse për super yllin e Bayernit të Mynihut POR… Chelsea ka kontaktuar...

REMONT! Spastrimi i madh i Real Madrid, Perez i largon këto 10 yje këtë verë

Real Madridi vë në shitje dhjetë lojtarë – përfshirë disa nga yjet e skuadrës. Real Madridi po përgatitet që...

BOOOOM! E KRYER, harrojeni Agueron, Barça veçmë ka sulmuesin e ri

Barcelona vazhdon të jetë në negociata direkt me sulmuesin e Lyonit, Memphis Depay. Holandezi u largua nga agjencia SEG...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -