E BUJSHME: Zbulohen fjalët që Vidal ia tha arbitrit

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Gjyqtari anglez, Anthony Taylor, ka qenë i pamëshirshëm me futbollistin kilian të Interit, Arturo Vidal, të cilin e ka përjashtuar për vetëm dhjetë sekonda konfrontim pas një rasti diskutabil.

Vidal pretendoi për një penalti brenda zonës së Real Madrid, teksa pati një kontakt me mbrojtësin Raphael Varane, mirëpo Taylor lejoi që ndeshja të vazhdoj.

“Gol TV” ka zbuluar fjalët e Vidal të cilat i’a kishte thënë duke bërtitur para fytyrës së tij.

“Atje e ki atë VAR të m***t për ta shikuar dhe ti s’po bën asgjë”, ishin fjalët pas konfrontimit të dytë, të cilat e dërguan në përjashtim futbollistin.

Kjo nuk ishte hera e parë që Vidal ishte ndëshkuar me karton të kuq përballë Real Madrid, pasi që një gjë të tillë e kishte bërë edhe disa edicione më parë ndaj Real Madrid në “Santiago Bernabeu”.

Vidal e la Interin me dhjetë futbollistë, teksa skuadra e tij ishte duke humbur 1-0 në San Siro.

Ai u shfaq tejet i zemëruar me rastin e ndëshkimit, ndërkohë që kishte vazhduar të bënte veprime anti-sportive edhe pasi u largua nga fusha.

Inter në fund e humbi ndeshjen me rezultat të pastër 2-0 dhe tani rrezikon seriozisht rënien nga grupi, pasi që në katër ndeshje ka grumbulluar vetëm dy pikë.

- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

BOMBË! Sapo erdhi te Manchester United, Donny Van de Beek i befason të gjithë me skuadrën e re?

Donny Van de Beek u afrua me shumë bujë në afatin kalimtar të verës nga Manchester United.
- Marketing -

Pas largimit të Jovicit, Zidane merr vendimin e madh dhe të papritur…

Zinedine Zidane e ka bllokuar largimin e këtij lojtari. Martin Odegaard mund të jetë zgjidhja e gjashtë për mesfushën...

Buzëqeshin Pirlo e Juve, marrin lajmin fantastik para super derbit të Italisë

Andrea Pirlo mund të jetë i lumtur me lajmet e fundit të stafit mjekësor të Juventus. Juventus do të...

BOOOOM SHPËRTHEN BOMBA! Tani më ska dilema, Ronaldo do ta djersë vetëm këtë fanellë

Ronaldo i hapur për rinovimin me Juventusin deri në vitin 2023. Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është i hapur që të rinovojë kontratën deri në...

Bellasica ia rrëmben Vardarit talentin shqiptar

Ka vazhduar trendi i largimeve nga KF Vardar. Në fakt nga klubi nuk po largohen vetëm lojtarët titullarë, por njëkohësisht edhe lojtarët nga akademia. Së...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -