E ÇMENDUR! Shaqiri i thotë lamtumirë Kloppit, po transferohet aty ku se priti askush POR nuk është i vetëm

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Lazio mund ta ketë një sulm gjithëshqiptar nga sezoni i ri, me Milot Rashicën dhe Xherdan Shaqirin përkrah Vedat Muriqit.

Lazio ka shprehur interesim për përfaqësuesin e Kosovës, Milot Rashica, dhe së fundmi edhe për yllin shqiptar të Liverpoolit dhe Zvicrës, Xherdan Shaqirin.

Rashica do të largohet nga Werder Bremeni, pasi klubi ra nga Bundesliga dhe nga sezoni i ri do të bëjë gara në kategorinë e dytë të futbollit gjerman. Për më tepër, Werderi do të kërkojë të përfitojë nga shitja e 24-vjeçarit nga Vushtrria.

Shaqiri, ndërkohë, thuhet të jetë në mesin e futbollisteve që Liverpoolit do t’i shesë këtë verë. Anësori me prejardhje nga Kosova duhet të gjejë klub të ri këtë verë.

Përfaqësuesi i Zvicrës u la në stol shumicën e kohës nga trajneri Jurgen Klopp sezonin e fundit dhe, duke qenë se kontrata e tij me klubin mbaron në verën e vitit 2013, tani do të ishte koha e përkryer për të kuqtë që t’i nxjerrin disa prej 15 milionë eurove që ia paguan Stok Cityt për ta blerë Shaqen.

Për Shaqirin ka mjaft klube të interesuara dhe veçanërisht Lazio, sipas gazetës italiane Correiere dello Sport.

Maurizio Sarri pritet të emërohet zyrtarisht në postin e trajnerit të Lazios në ditët në vijim dhe ai ua ka bërë të qartë drejtuesve të klubit nga kryeqyteti italian se dëshiron sulmues në projektin e tij.

Sipas mediave italiane, emrat kryesore në listën e tij janë Rashica dhe Shaqiri.

Nëse arrihet transferimi i tyre, atëherë ata do t’i bashkoheshin sulmuesit të Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, në Stadiumin Olimpik, duke e formuar një sulm gjithëshqiptar në Lazio.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Mourinho i çmend tifozët e Romës, po e transferon yllin nga Real Madridi!

Jose Mourinho do të nisë punën si trajner i Romës muajin e ardhshëm, aventurë që po...
- Marketing -

U munduan ta ngushëllojnë gruan e Eriksenit pas kolapsit, UEFA dënon brutalisht dy yjet danezë

Sipas raportimeve të fundit lojtarët të cilët përqafuan gruan e Eriksenit, do të pezullohen nga turniri. Arsye sipas Uefa-së,...

Moti i ligë shtyn stërvitjet e Maqedonisë

Moti i ligë që kaploi kryeqendrën e Rumanisë, nuk lejoi që futbollistët e Austrisë të zhvillojnë stërvitjet e fundit para përballjes me...

Eriksen përloti botën e futbollit në EURO 2020, ndërpritet ndeshja ndërmjet Danimarkës dhe Finlandës

Futbollisti i Përfaqësueses së Danimarkës dhe ekipit të Interit, Eriksen, në ndeshjen ndërmjet Danimarkës dhe Finlandës, përloti futbollistët e të...

E BUJSHME/ Juventusi mbetet me “gishta në gojë”, Koeman i rrëmben sulmuesin, edhe atë falas

Barcelona përfundimisht po mbyll marrëveshjen me Memphis Depay, sulmuesin hollandez, që ikën falas nga Lyon. Aktualisht është i zënë me...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -