E FUNDIT: Një finale europiane do të vijë në Shqipëri, kompeticioni më i ri i UEFA-s e nis nga Air Albania

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Një lajm i mirë vjen për të gjithë shqiptarët.

Shqipëria do të hapë dyert për të pritur një finale europiane.

“Top Channel” bën me dije se “Air Albania” do të jetë stadiumi ku do të mbahet finalja e kometicionit më të ri të krijuar ng UEFA.

Bëhet fjalë për Ligën e Konferencës, që vjen e 3-ta në rangun e kompeticioneve që organizohen nga qeveria e futbollit europian.

Kjo ligë do të vihet në jetë që nga viti i ardhshëm dhe do të jetë një mundësi më tepër edhe për ekipet shqiptare që të rrisin pjesëmarrjen e tyre në Europë.

Finalja e parë do të luhet në vitin 2022 dhe deri në atë kohë me shumë mundësi tifozët do të jenë rikthyer sërish në stadiume, prandaj të gjithë sportdashësit shqiptarë do të kenë mundësinë të përjetojnë një ndeshje të tillë të luhet në Tiranë.

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, ka lobuar në UEFA për të sjellë në Shqipëri në finale të madhe Europiane dhe momenti për të bërë një gjë të tillë erdhi.

Ditën e enjte Komiteti Ekzekutiv i organizmit më të lartë të futbollit në Kontinentin e Vjetër do të mblidhet dhe do të miratojë vendimin, për ta bërë atë zyrtar.

- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

BOMBË! Sapo erdhi te Manchester United, Donny Van de Beek i befason të gjithë me skuadrën e re?

Donny Van de Beek u afrua me shumë bujë në afatin kalimtar të verës nga Manchester United.
- Marketing -

Pas largimit të Jovicit, Zidane merr vendimin e madh dhe të papritur…

Zinedine Zidane e ka bllokuar largimin e këtij lojtari. Martin Odegaard mund të jetë zgjidhja e gjashtë për mesfushën...

Buzëqeshin Pirlo e Juve, marrin lajmin fantastik para super derbit të Italisë

Andrea Pirlo mund të jetë i lumtur me lajmet e fundit të stafit mjekësor të Juventus. Juventus do të...

BOOOOM SHPËRTHEN BOMBA! Tani më ska dilema, Ronaldo do ta djersë vetëm këtë fanellë

Ronaldo i hapur për rinovimin me Juventusin deri në vitin 2023. Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është i hapur që të rinovojë kontratën deri në...

Bellasica ia rrëmben Vardarit talentin shqiptar

Ka vazhduar trendi i largimeve nga KF Vardar. Në fakt nga klubi nuk po largohen vetëm lojtarët titullarë, por njëkohësisht edhe lojtarët nga akademia. Së...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -