E PABESUESHME, Cikalleshi bëhet shkak për largimin e trajnerit te Konyaspor!

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

E pabesueshme ajo që ndodh te Konyaspor në Superligën turke. Sokol Cikalleshi bëhet shkak për largimin e trajnerit Bulent Korkmaz i cili vetëm një ditë pas zyrtarizimit të transferimit të sulmuesit shqiptar ka dhënë dorëheqjen nga stoli i skuadrës bardhjeshile. Kjo e papritur e madhe te Konyaspor ka ndodhur për arsyen se Korkmaz nuk e donte në skuadër sulmuesin shqiptar siç ka deklaruar vetë ai në një intervistë për mediat turke.

“Në sezonin e fundit ne kishim shumë vështirësi në shënimin e golave. Po punonim në merkaton e verës për ta zgjidhur këtë problem. Derisa klubi zgjodhi që të zyrtarizojë një prurje, Cikalleshin. Pasi arritën marrëveshjen me të, më kanë dhënë informatat dhe unë nuk e kam pranuar. Nëse të sjellin një lojtar që nuk e aprovon, atëherë kjo do të thotë se nuk ka trajner këtu. Menjëherë pas kësaj që ndodhi vendosa të largohem. Deri në këtë moment kishim punuar së bashku mbi sjelljen e futbollistëve”, u shpreh Korkmaz.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Maska e Diego Maradonës kundër koronavirusit ka shkuar viral në internet

Që kur Organizata Botërore e Shëndetësisë deklaroi se përhapja e COVID-19 karakterizohet si pandemi, në gjithë vendet...
- Marketing -

Mbrëmë iu bë injorim brutal Tiranës në Zvicër: Asnjë gazetarë vendës në konferencën për shtyp të klubit shqiptar

Injorim total nga mediat zvicerane për ndeshjen Young Boys-Tirana, që do të luhet sot në orën 20:30 në stadiumin e Bernës.

Zyrtare: Barça e kompletoi transferimin e Destit (VIDEO)

Skuadra e Barcelonës ka konfirmuar se e ka transferuar Sergino Dest nga Ajaxi. Futbollisti 19-vjeçar në “Camp Nou” vjen...

Mesfusha gati: Milan arrin një transferim 30 milionësh!

AC Milan ka arritur një marrëveshje me skuadrën e Lille për transferimin e mesfushorit të saj, Boubakary Soumare. Rossonerët...

Shorti/ Grupi më i vështirë dhe më i lehtë për Barcelonën në Champions

Sot në orën 17:00 në Gjenevë të Zvicrës do të hidhet shorti për fazën e grupeve të Champions Leagues.
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -