E PAPRITUR! Bayerni po e transferon lojtarin që askush nuk e kishte menduar se do të luan për Bavarët

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Arkadiusz Milik i ka ditët e numëruara si futbollist i Napolit, pasi është futur në gjashtë muajt e kontratës.

Sulmuesi polak nuk ka pranuar rinovimin e kontratës dhe është i lirë të nënshkruajë qysh tani para kontratë me ndonjë klub tjetër, në mënyrë që t’i bashkohet si futbollist i lirë në qershor.

Nga ana tjetër Napoli po synon që të gjejë ndonjë blerës në janar, pasi dëshiron që të fitojë 15 milionë euro nga shitja e tij.

Së fundmi garës për transferimin e Milik i është futur edhe gjiganti gjerman Bayern Munich.

Kampioni në fuqi i Evropës megjithatë po tentojnë ta bindin polakun që t’iu bashkohet atyre në verë si transferim i lirë, por kjo gjë nuk po i pëlqen Milikut.

26-vjeçari nuk ka luajtur fare këtë edicion me Napolin dhe nëse nuk largohet në janar do të mbetet jashtë fushave deri në verë.

Për lojtarin interesim kanë shprehur edhe Olympique Marseille, Atletico Madrid e Fiorentina.

Vetëm klubi italian Fiorentina është gati ta përmbushë kërkesën e Napolit prej 15 milionë eurove, por Milik nuk preferon kalimin tek klubi vjollcë.

Nëse Napoli nuk ul pretendimet financiare, atëherë duket shumë e vështirë që Milik të largohet në janar dhe sulmuesi polak mund të arrijë marrëveshje me ndonjë skuadër që t’iu bashkohet në verë si i lirë, por edhe kjo gjë duket pak e besueshme pasi për të do të bëheshin një vit pa luajtur.

- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

BOMBË! Sapo erdhi te Manchester United, Donny Van de Beek i befason të gjithë me skuadrën e re?

Donny Van de Beek u afrua me shumë bujë në afatin kalimtar të verës nga Manchester United.
- Marketing -

Pas largimit të Jovicit, Zidane merr vendimin e madh dhe të papritur…

Zinedine Zidane e ka bllokuar largimin e këtij lojtari. Martin Odegaard mund të jetë zgjidhja e gjashtë për mesfushën...

Buzëqeshin Pirlo e Juve, marrin lajmin fantastik para super derbit të Italisë

Andrea Pirlo mund të jetë i lumtur me lajmet e fundit të stafit mjekësor të Juventus. Juventus do të...

BOOOOM SHPËRTHEN BOMBA! Tani më ska dilema, Ronaldo do ta djersë vetëm këtë fanellë

Ronaldo i hapur për rinovimin me Juventusin deri në vitin 2023. Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është i hapur që të rinovojë kontratën deri në...

Bellasica ia rrëmben Vardarit talentin shqiptar

Ka vazhduar trendi i largimeve nga KF Vardar. Në fakt nga klubi nuk po largohen vetëm lojtarët titullarë, por njëkohësisht edhe lojtarët nga akademia. Së...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -