EKSKLUZIVE: Fillojnë bisedimet, për cilët lojtarë po bisedojnë Bunjaku e Fakiç? (FOTO)

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Sapo ka përfunduar sezoni futbollistik në Maqedoninë e Veriut, e ku skuadra e FC Shkupi e ka mbyllur sezonin si nënkampion. Nga klubi bardhekaltër kanë potencuar se menjëherë do të nisin të kërkojnë përforcime adekuate si për paraqitjet evropiane, ashtu edhe për sezonin e ardhshëm.

Drejtori sportiv i klubit Omer Bunjaku, i cili tani më disa vite po e udhëheq klubin me sukses (ky vit ishte arritja më e madhe e Shkupit), që kur është kthyer ne Ligën e Parë dhe që kur garon me emrin Shkupi, sot është parë me menaxherin e njohur nga Shkupi, ish-lojtarin e Shkupit dhe drejtorin sportiv të Skënderbeut Haris Fakiç.

Pa dyshim se bashkëpunimi ndërmjet tyre është i madh dhe sipas informacioneve që arrin ti mësojë Albsport.mk, priten përforcime shumë të mëdha këtë verë në Shkup.

Për të besuar në këtë është edhe fakti se ardhja e trajnerit të ri, Goce Sedlloski ka bërë që Shkupi të ketë projekt për tituj, ndërsa në mbyllje të sezonit edhe trajneri kishte potencuar se do të kërkojmë përforcime të forta për një Shkup edhe më të mirë.

Duke marrë parasysh se Fakiç është krahu i djatht i menaxherit Shkumbin Qoremememti, nuk duhet dyshuar se nuk do të ndodhin prurje të mira te Shkupi, skuadrë kjo që po ëndërron për titull që nga viti 2001, ndërsa kupën për herë të fundit e ka fituar ne sezonin 2004.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Mourinho i çmend tifozët e Romës, po e transferon yllin nga Real Madridi!

Jose Mourinho do të nisë punën si trajner i Romës muajin e ardhshëm, aventurë që po...
- Marketing -

U munduan ta ngushëllojnë gruan e Eriksenit pas kolapsit, UEFA dënon brutalisht dy yjet danezë

Sipas raportimeve të fundit lojtarët të cilët përqafuan gruan e Eriksenit, do të pezullohen nga turniri. Arsye sipas Uefa-së,...

Moti i ligë shtyn stërvitjet e Maqedonisë

Moti i ligë që kaploi kryeqendrën e Rumanisë, nuk lejoi që futbollistët e Austrisë të zhvillojnë stërvitjet e fundit para përballjes me...

Eriksen përloti botën e futbollit në EURO 2020, ndërpritet ndeshja ndërmjet Danimarkës dhe Finlandës

Futbollisti i Përfaqësueses së Danimarkës dhe ekipit të Interit, Eriksen, në ndeshjen ndërmjet Danimarkës dhe Finlandës, përloti futbollistët e të...

E BUJSHME/ Juventusi mbetet me “gishta në gojë”, Koeman i rrëmben sulmuesin, edhe atë falas

Barcelona përfundimisht po mbyll marrëveshjen me Memphis Depay, sulmuesin hollandez, që ikën falas nga Lyon. Aktualisht është i zënë me...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -