Ekskluzive: Serafimov dhe Markoski gati të zbarkojën në Çair!!!

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Skuadra e FC Shkupit nuk po ndalet me përforcimet, ekipi që tani më udhëhiqet nga trajneri Goce Sedlloski po përgatitet që të bëjë gati ekipin para se të nis grumbullimi për disa ditë.

Burimet e Albsport.mk, tregojnë se ekipi bardhekaltër ka bërë për vete edhe dy përforcime mjaft të bujshme, janë dy futbollistë që vijnë nga i njëjti klub, Akademija Pandevi. Kire Markoski dhe Nikolla Serafimov do të zbresin në Çair ditëve në vazhdim, për të qenë nën urdhërat e trajnerit Sedlloski.

Serafimov dhe Markoski nga Akademiaj Pandevi te FC Shkupi!!!

Sulmuesi Markoski ka një karrierë të gjatë me ekipe nga vendi ynë si Makedonija Gj.P, Rabotniçki dhe Akademij Pandevi, ndërsa jasht vendit luajti me AEL Limasol, Spartak Trnava.  Së fundmi Markoski luajti me Pandevin ku kishte 12 paraqitje duke regjistruar dhe dy gola. Sulmuesi 26 vjeçar Markoski ishte edhe anëtar i përfaqësuese së Maqedonisë së Veriut duke regjistruar pesë paraqitje me një gol të shënuar, ndërsa ka kaluar në të gjitha gjeneratat e reja më fanellën kuq e verdh.

Në anën tjetër Serafimov luan në pozitën e qendërmbrojtësit dhe karriera e tij në vend lidhet me ekipet si Vardari, Pelisteri, Bregallnica, ndërsa jashtë vendit ka luajtur në Jihllava të Çekisë. Me Akademija Pandevin në sezonin që lam pas luajti në 25 ndeshje.

Ditëve në vijim pritet dhe zyrtarizimi i këtyre emrave të rinj, por burimet e Albsport.mk mësojnë se këto nuk do të jenë përforcimet e fundit. Gjithashtu te Shkupi ka disa futbollistë që janë në përfundim të kontratës dhe bisedimet po vazhdojnë me Krivanjevën, Ademin Neton dhe Gligorovin nëse do të mbesin edhe më tutje apo jo në Çair.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Mourinho i çmend tifozët e Romës, po e transferon yllin nga Real Madridi!

Jose Mourinho do të nisë punën si trajner i Romës muajin e ardhshëm, aventurë që po...
- Marketing -

U munduan ta ngushëllojnë gruan e Eriksenit pas kolapsit, UEFA dënon brutalisht dy yjet danezë

Sipas raportimeve të fundit lojtarët të cilët përqafuan gruan e Eriksenit, do të pezullohen nga turniri. Arsye sipas Uefa-së,...

Moti i ligë shtyn stërvitjet e Maqedonisë

Moti i ligë që kaploi kryeqendrën e Rumanisë, nuk lejoi që futbollistët e Austrisë të zhvillojnë stërvitjet e fundit para përballjes me...

Eriksen përloti botën e futbollit në EURO 2020, ndërpritet ndeshja ndërmjet Danimarkës dhe Finlandës

Futbollisti i Përfaqësueses së Danimarkës dhe ekipit të Interit, Eriksen, në ndeshjen ndërmjet Danimarkës dhe Finlandës, përloti futbollistët e të...

E BUJSHME/ Juventusi mbetet me “gishta në gojë”, Koeman i rrëmben sulmuesin, edhe atë falas

Barcelona përfundimisht po mbyll marrëveshjen me Memphis Depay, sulmuesin hollandez, që ikën falas nga Lyon. Aktualisht është i zënë me...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -