“Ethet” e derbit Drita – Gjilani kanë filluar

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Superliga e Kosovës në futboll është rikthyer këtë javë me xhiron e gjashtë pas një pauze për shkak të kombëtareve, shkruan “Zeri.info”.

Padyshim ndeshja më interesante e kësaj javë është ajo ndërmjet rivalëve të urryer, Dritës dhe Gjilanit.

Kapiteni i Dritës, Ardian Limani ka folur për “Zeri.info” duke treguar fillimisht rreth përgatitjeve të futbollistëve “bardhekaltër” në prag të ndeshjes derbi.

“Përgatitjet po shkojnë shumë mirë, jemi gati për të dhënë gjithçka të dielën”, tha fillimisht Limani.

Mungesa e tifozëve në këtë derbi padyshim se luan rol të madh te dy skuadrat në fjalë. Limani u shpreh se mos prania e tifozëve e “zbeh” derbin, por se motivi nuk mungon për shkak të rëndësisë së kësaj ndeshje.

“Mos prania e tifozëve e zbeh bukurinë e derbit, por rivaliteti do te jete i madh dhe mendoj që secili do të motivohet në maksimum sepse të gjithë e dinë rëndësinë e kësaj ndeshje. Ka të bëjë me historinë dhe gjithësecili do ta jap maksimumin e vet”, shtoi më tutje kapiteni i Dritës.

Për fund, Limani u premton mbështetësve të tyre se ata do të bëjnë më të mirën që t’i gëzojnë me fitore ata.

“Ne në çdo ndeshje hyjmë për fitore, edhe në këtë ndeshje e kemi të njejtin synim. I premtojmë tifozëve qe do ta bëjmë më të mirën për ta qe t’i gëzojmë sepse e dimë sa të vështirë e kane për ta parë ndeshjen ne TV dhe jo ne shkallet e stadiumit”, përfundoi ai.

Ndeshja ndërmjet Dritës dhe Gjilanit zhvillohet ditën e diele me fillim nga ora 13:30 dhe luhet pa praninë e tifozëve për shkak të masave kundër pandemisë Covid-19 e cila ka kapluar botën.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Shaqiri asist, Jota gol, Liverpooli fiton (VIDEO)

Liverpooli e kafituar me përmbysje në takimin me West Ham United në Premierligë, njofton Albsport.mk.
- Marketing -

Interi siguron një pikë në “frymën e fundit” ndaj Parmës (VIDEO)

Interi nuk di të fitojë pa Lukakun. Zikaltrit nuk mundën të shkonin më shumë se një barazim 2-2, të cilën në fakt...

E FUNDIT: Atletico Madrid zëvendëson 50 milionëshin, gëzon edhe Inter-i

Geoofrey Kondogbia do të jetë shumë shpejt një lojtar i ri i Atletico Madrid. Diego Simeone, që ka humbur...

Milan goditi në transferët e verës, ky është plani për afatin e janarit

Nënshkrimet e verës ka bërë shumë përshtypje deri më tani. Puna e Ivan Gazidis, Paolo Maldini, Ricky Massara dhe...

VIDEO/ 11 gola në 4 ndeshjet e Bundesligës gjermane, Dortmund dhe Bayern Munchen nuk falin

Janë mbyllur 4 ndeshjet e javës së 6-të në Bundesligën gjermane. Në 4 ndeshjet e luajtura nuk ka pasur surpriza pasi skuadrat...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -