Evropa “flet shqip” të enjten zhvillohen gjashtë përballjet e skuadrave shqiptare

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Shkëndija e Renova nga Liga e parë e Maqedonisë, Teuta, Kukësi e Laçi nga Kategoria Superiore dhe kampionia e Kosovës, Drita do të zbresin në fushë duke filluar që pasditen e të enjtes, teksa shorti u ka rezervuar kundërshtarë të mëdhenj përballë.

Ndryshe, Shkëndijën do të provojë kalimin e një tjetër turi eliminator, nën drejtimin e trajnerit  Ernest Gjoka. Kuqezinjtë nga do të përballen në transfertë me rumunët e Botosanit, me misionin për t’u kualifikuar në turin e tretë eliminator dhe nëse ia dalin, do të kenë mundësinë të përballen me gjigantët anglezë të Tottenham. Edhe Renova ia doli të kualifikohet për në turin e dytë, ku të enjten në orën 15:30 do të përballet me kroatët e Hajdukut të Splitit, në një ndeshje që do të hapë maratonën e një “dite shqiptare në Evropë”.

Teuta është gati të “çaktivizojë” Granadën. Përtej batutës, klubit durrsak do t’i duhet të ndeshjet me një kundërshtar mjaft të fortë, që fundjavën që lamë pas triumfoi 0-2 ndaj Athletic Bilbaos në ‘San Mames”, ka në përbërje futbollistë që kushtojnë miliona euro e që luajnë çdo fundjavë në një kampionat me Messin e emra të tjerë të mëdhenj të futbollit botëror. Megjithatë te Teuta e kanë pranuar fatin e tyre dhe nuk kanë ndërmend të bëjnë aspak viktimën, por janë gati të sakrifikojnë për 90 minuta, pasi luhet vetëm me një ndeshje teke dhe gjithçka mund të ndodhë ndaj durrsakët janë gati të luajnë shanset e tyre të enjten në orën 16:00 në “Niko Dovana”.

Emër të madh ka rezervuar shorti edhe për Kukësin e Skënder Gegës, që të enjten në mbrëmje do të presë në stadiumin “Air Albania” klubin e Bundesligës gjermane, Ëolfsburg. Natyrisht që këta të fundit nuk janë më ajo skuadra e frikshme e drejtuar nga Felix Magath, por vijnë nga një tjetër nivel dhe mbeten favoritë të padiskutuar në letër. Megjithatë edhe te Kukësi e kanë të qartë se në futboll surprizat nuk mungojnë asnjë herë dhe janë gati të bëjnë një 90-minutësh perfekt, me shpresën që do të kenë në favorin e tyre edhe fatin. Disi më miqësor u tregua shorti me skuadrën e Laçit, që do të përballet me izraelitët e Hapoel Beer Sheva, një kundërshtar që gjithsesi eliminoi kurbinasit një vit më parë, por Armando Cungu është një mjeshtër i përgatitjes së përballjeve të tilla dhe bardhezinjtë janë gati të provojnë “hakmarrjen” dhe kalimin për në raundin e tretë.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Umit Karan përsëri në pankinën e Shkupit!

Pas mëngjesit të vrullshëm në zyrat e FC Shkupit, me largimin e papritur të Muharem Bajramit, tani...
- Marketing -

Shvercerat: Nuk njohim trajner tjetër përveç Mukit (VIDEO)

Pak orë pas lajmit që Muharem Bajrami nuk është trajner i FC Shkupit ka pasur shumë reagime, si nga futbollist dhe figura...

Shkupi largoi trajnerin Bajrami

Pas disfatës së djeshme të skuadrës së Shkupit nga Struga T&L, klubi nga Çairi ka vendosur që të largojë nga posti i...

ZYRTARE/ Candreva largohet nga Interi, mbetet po në Serie A

Antonio Candreva është futbollisti më i ri i klubit të Sampdorias. 33-vjçari italian në sezonin e ri do të luajë nën fanellën e klubit të Sampdorias.

Menaxheri shqiptar në bisedime me Juventusin për një futbollist

Kampioni në fuqi i Italisë, skuadra e Juventusit është e interesuar që ti sigurijë shërbimet e sulmuesit të talentuar italian, Federico Chiesa,...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -