Fazliu debuton me gol te Pelisteri

Photo:gol.mk

Më të lexuarat

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Abdulla Hasani, 17 vjeçari që mahnit me talentin e tij

Shkupi është vatër e talenteve, tani më vite me radhë nga lagjet e ndryshme shqiptare, por edhe...

Sot ka filluar sezoni pranveror edhe për ekipet e Ligës së Dytë të Maqedonisë, ndërsa lideri i tabelës në grupin Perëndim, Pelisteri e ka filluar me fitore duke ruajtur pozitën e parë.

Skuadra nga Manastiri sot për kundërshtar e kishte ekipin e Vëllazërimit, ndërsa fituan me rezultatin 2-0.

Debutim të mrekullueshëm ka pasur edhe Lavdrim Fazliu, shkupjani i cili ishte edhe anëtar i kombëtares shqiptare U21. Fazliu pas ndeshjes është prononcuar për Albsport.mk, ku nuk ka fshehur gëzimin për debutimin me gol.

“Debutim që prisja me padurim, shënova edhe gol. Ishte kjo fitore mase e merituar dhe shpresojmë që edhe në ndeshjet e ardhshme të luajmë kështu, që të plotësojmë objektivin tonë, e ajo është të rikthehemi në Ligën e Parë”, ka thënë për Albsport.mk, Fazliu.

Të përkujtojmë se Fazliu që luan në pozitën e sulmuesit të krahut, te Pelisteri u transferua nga skuadra e Rabotniçkit.

- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Timo Werner afër marrëveshjes me gjigantin e Premier Ligës, pritet të paguhet klauzola e tij

Chelsea është në prag të një nënshkrimi të madh, pasi raportimet e fundit nga Gjermania pretendojnë...
- Marketing -

Zyrtare: Finalja e Kupës së Italisë më 17 qershor

Edhe zyrtarisht futbolli në Itali do të rifillojë me ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Italisë. Ministri i Sportit të...

Asani për Feratin: Ti e meriton numrin 10 te Partizani

Partizani u mposht mbrëmjen e djeshme nga Skënderbeu me rezultatin 1-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e 27-të të Kategorisë...

Vardari i Forinës prezantoi stafin e ri të trajnerëve

Vetëm disa ditë pasi që KF Vardari Forinë ka bërë të ditur se kishte ndërprerë bashkëpunimin me stafin teknik, Gajur Rexhepi dhe...

Emrat e ekipeve nga Maqedonia në garat e UEFA-s

Në seancën e jashtëzakonshme të Këshillit Drejtues të Federatës së Futbollit të Maqedonisë të mbajtur në një konferencë online, duke marrë parasysh...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -