FC Shkupi dhe Demir nuk vazhduan bashkëpunimin

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Futbollisti Benjamin Demir do të kërkojë klub tjetër në sezonin e ri, sepse ai dhe klubi i tij aktual FC Shkupi ndërprenë kontratën.

Futbollisti 24 vjeç, Demir ishte pjesë e skuadrës nga Çairi që nga janari, por të dy palët nuk e kanë rinovuar marrëveshjen e tyre të bashkëpunimit gjashtëmujor.

Tani mbrojtësi  anësor do të kërkojë klub të ri si një futbollist i lirë.

“Jam larguar nga Shkupi pas disa muajsh bashkëpunimi me ta. Falënderim i madh për trajnerin Qatip Osmani i cili më dha mundësi të luaj kur ai udhëhiqte ekipin, por gjithashtu do të doja të falënderoj edhe drejtorin sportiv Omer Bunjaku dhe “Shvercerat”. Kam disa oferta, por nuk do të nxitoj për të marr vendim”, ka thënë Demir.

Benjamin Demir ka përvojë në kampionatin vendor edhe si futbollist i Makedonija Gj.P, Rabotniçki, Pelisteri, Teteksi, Euromilku, ndërsa jashtë vendit ka luajtur edhe për Inter Zapreashiq, Hajduk dhe Spartak Subotica. Këtë sezon, si lojtari i Makedonija Gj.P dhe Shkupi luajti 19 ndeshje në të cilat shënoi dy gola dhe shtoi edhe asiste.

Ky është largimi i tretë te Shkupi, pasi më parë kontratën nuk e vazhduan Sergio dhe Ilieski.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Mohamed Salah bën një tjetër gjest shembullor

Ndoshta shumë herë keni pyetur dikë pse Mohamed Salah është një nga futbollistët më të dashur...
- Marketing -

Pesë ekipet ku mundë të transferohet Messi, ja kush është më afër tij!?

Ylli argjentinas ende nuk ka vazhduar kontratën me Barcelonën, dhe në verën e vitit 2021 do të largohej falas nga ‘Camp Nou’.

Renova prezantoi Jasharoskin

Skuadra e Renovës sot ka zyrtarizuar transferimin e ri, sulmuesin Alen Jasharoski. Sulmuesi Jasharoski do të jetë një përforcim i madh për...

Humbje e madhe për Khabib Nurgamedov, i vdes babai

Babai i Habib Nurmagomedovit, 57 vjeçari Abdullmanap Nurmagomedov, sot ndrroi jetë , duke humbur luftën me koronavirusin në spitalin në Moskë. Abdullmanap,...

Shqiptari “Mbret” i merkatos, Sane e Pjanic drekojn me te (FOTO)

Quhet Fali Ramadani, ka lindur në vitin 1969 në Tetovë të Maqedonisë së Veriut nga prindër shqiptarë, jeton në Berlin të Gjermanisë...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -