FC Shkupi dhe Renova dorëzohen përballë skuadrave nga “Parku i Qytetit”

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

FC Shkupi dhe Renova kanë pësuar disfata përballë dy skuadrave nga “Parku i Qytetit”, Vardari, gjegjësisht Rabotniçki në ndeshjet e vlefshme të javës së 5-të në Ligën e Parë, njofton “infOSport.mk”.

Që të dyja skuadrat shqiptare pësuan disfata minimale. Vardari falë golit të Matej Cvetanoski në minutën e 52-të mundi FC Shkupin, ndërkohë për fitoren e “romantikëve” në Tetovë, u përkujdes Petar Petkovski me golin e realizuar në minutën e 77-të.

Boreci falë dy super golave të shënuar nga Fernando Silva dhe Nikolla Prelçec gjatë pjesës së dytë, mundi 2:0 Akademia Pandevin, ndërkohë përballja në Manastir midis Pelisterit dhe Makedonija Gj.P u mbyll me rrjeta të paprekura.

Kujtojmë të shtunën Shkëndija falë dopietës së Besart Ibraimit dhe një goli tjetër të shënuar nga Enur Totre, si mysafir mundi Bellasicën me shifrat 3:0, ndërkohë Struga Trim falë Nijas Lenës dhe Filip Milenkovskit, me rezultatin 2:0 mundi Sileksin.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Maska e Diego Maradonës kundër koronavirusit ka shkuar viral në internet

Që kur Organizata Botërore e Shëndetësisë deklaroi se përhapja e COVID-19 karakterizohet si pandemi, në gjithë vendet...
- Marketing -

Mbrëmë iu bë injorim brutal Tiranës në Zvicër: Asnjë gazetarë vendës në konferencën për shtyp të klubit shqiptar

Injorim total nga mediat zvicerane për ndeshjen Young Boys-Tirana, që do të luhet sot në orën 20:30 në stadiumin e Bernës.

Zyrtare: Barça e kompletoi transferimin e Destit (VIDEO)

Skuadra e Barcelonës ka konfirmuar se e ka transferuar Sergino Dest nga Ajaxi. Futbollisti 19-vjeçar në “Camp Nou” vjen...

Mesfusha gati: Milan arrin një transferim 30 milionësh!

AC Milan ka arritur një marrëveshje me skuadrën e Lille për transferimin e mesfushorit të saj, Boubakary Soumare. Rossonerët...

Shorti/ Grupi më i vështirë dhe më i lehtë për Barcelonën në Champions

Sot në orën 17:00 në Gjenevë të Zvicrës do të hidhet shorti për fazën e grupeve të Champions Leagues.
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -