Fenerbahce e dashuruar me shqiptarët, vihet në kërkim të yllit të Kosovës

Më të lexuarat

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Abdulla Hasani, 17 vjeçari që mahnit me talentin e tij

Shkupi është vatër e talenteve, tani më vite me radhë nga lagjet e ndryshme shqiptare, por edhe...

Vedat Muriqi ka kompletuar transferimin te Fenerbahce në verën e vitit 2019 nga Rizespor për 3,5 milionë euro.

Sulmuesi nga Kosova ka rrëmbyer zemrat e të gjithëve në klub, bashkëlojtarëve, stafit teknik, presidencës dhe tifozëve.

Prizrenasi falë golave të shumtë dhe asistimeve është bërë idhull i ri për tifozët e Fenerit.

Por duket se klubi nga Stambolli është dashuruar me lojtarët nga Kosova, pasi tani po synon transferimin e Florent Hadergjonajt.

Mbrojtësi i djathtë i Kosovës është i huazuar momentalisht tek skuadra tjetër nga Stambolli, Kasimpasa nga Huddersfield.

Fenerbahce edhe më parë e ka kërkuar Hadergjonajn, por duket se tani është gati ta transferojë atë pasi Mauricio Isla do të largohet në fund të sezonit.

Gjiganti turk e ka parë nga afër lojën e Hadergjonajt, i cili ka shkëlqyer me tu bashkuar me Kasimpasan në janar nga Huddersfield.

25-vjeçari ka luajtur gjashtë ndeshje me Kasimpasan, ndërsa me t’iu bashkuar bardhekaltërve problemet në mbrojtje për ta morën fund.

Kontrata aktuale e deçanasit me Huddersfieldin skadon në verën e vitit 2021, ndërsa Fenerbahce është gati të shpenzojë rreth tre milionë euro për transferimin e përhershëm të Hadergjonajt.

- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

NBA me vendim, ja kur kthehet magjia e basketbollit amerikan

Plani për rinisjen e NBA është gati. Data e rrethuar me të kuqe në kalendarin e kampionatit...
- Marketing -

PSG i vendos çmim Neymarit, asnjë klub si afrohen shifrës për brazilianin

Barça ishte shumë e qartë në planet e saj, para krizës së koronavirus. Ajo do të bënte gjithçka për të firmosur me...

Super lajm për tifozët, Premier Leagu mundë ta shikoni pa abonim

“Amazon Prime” ua ka dhënë një lajm të mirë tifozëve të futbollit, se do t’i transmetojë pa pagesë shumë ndeshje të mbetura të këtij...

“Arben Bajrami” edhe më i fortë, me sponsor për sezonin e ri

Skuadra “Arben Bajrami” tani më që ka siguruar të jetë pjesë e ligës më të fortë të futsallit në Maqedoninë e Veriut,...

Punë e kryer, këtë fanellë do ta vesh Bannacer sezonin e ri

Ismael Bennacer me shumë gjasë do të qëndrojë në Milan të paktën edhe për një sezon. Kjo pasi Paris Saint-Germain ka...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -