Ferati mundi Coronën, kthehet me paraqitje solide ndaj Teutës

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Bardhi: Ëndërroj të luaj te Barcelona (VIDEO INTERVISTË)

Një ndër futbollistët më të mirë shqiptarë, i cili po luan në La Liga të Spanjës me...

Skuadra e Partizanit në ndeshjen e sotme ishte mysafire në “Niko Dovana” në Durrës, për të luajtur një ndeshje mjaft të vështirë ndaj skuadrës së Teutës, ku djemtë e detit po kërkojnë me ngul Evropën.

Në këtë ndeshje paraqitje të mirë në 10 minutat e fundit kishte futbollisti shkupjan Besnik Ferati.

Ferati u fut ne fushë për Partizanin në minutën e 81-të, një nga lojtarët të cilët rezultuan pozitiv me COVID-19 pak ditë më parë, por që ka marrë dritën e gjelbër nga mjekët për t’u kthyer.

Edhe pse ai gjatë gjithë kohës sa ishte I vetizoluar nuk ka pasur shenja të lodhjes, por duke mos mundur të stërvitet me ekipin, kishte një paraqitje solide për aq minuta sa kishte në dispozicion.

Me këtë barazim pa gola, Partizani mbetet në pozitën e gjashtë me 50 pikë, ndërsa Teuta e katërta me 54 pikë, katër më pak se Laçi i pozitës së tretë.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Juventusi i befasoi të gjithë, Andrea Pirlo trajner i ekipit të parë

Juventusi i befasoi të gjithë duke zgjedhur Andrea Pirlon trajner të ri të skuadrës. 41-vjeçari nuk...
- Marketing -

Celtic, Legia dhe Ferencváros përballë Dritës nëse kalon rundin e parë të LK-s

Drita e Gjilanit si kampione e Kosovës, ka kaluar me sukses pengesën e parë në gjysmëfinalen e rundit preliminar të Ligës së...

Burhan Mustafa si De Gea, mbrojtje që do të mbahet mend (VIDEO)

Boreci nga Velesi mori një triumf në javën e parë të sezonit të ri të Ligës së Parë të Maqedonisë së Veriut, ndeshje...

Bayerni – Barcelona derbi i Lisbonës, ja të gjitha dyshet dhe datat

Pasi përfunduan ndeshjet e mbetura nga 1/8 e Ligës së Kampionëve, u bë i qartë mozaiku dhe skeleti çerekfinal i turneut "Final-8"...

Barcelona kryen detyrën ndaj Napolit, vazhdon tutje (VIDEO)

Barcelona është kualifikuar në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve apo në "Final Eight" të kësaj gare pas fitores së sontme ndaj...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -