Ferati shënoi golin e parë me Partizanin dhe të parin si profesionist (VIDEO)

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Partizani e rinisi sezonin i paprekur nga COVID-19, por i pashëruar nga ai “virus” që po e bën kampionatin e të kuqve gjithnjë e më zhgënjyes. Në sfidën përmbyllëse të javës së 27-të të Superiores, skuadra e drejtuar nga Adolfo Sormani u mposht 1-2 nga Skënderbeu në “Selman Stërmasi”, duke u larguar edhe më shumë nga objektivi Europë.

Në këtë ndeshje te Partizani futbollisti që u dëshmua pa dyshim që ishte shkupjani Besnik Ferati, i cili shënoi golin e vetëm për kampionin aktual të Shqipërisë, Partizanin, në minutën e 85-të, por koha e mbetur rezultoi e pamjaftueshme për të shmangur humbjen.

“Pa dyshim se jam i kënaqur me golin e shënuar, pasi është i pari për mua në karrierë si futbollist profesionist por edhe me fanellën e Partizanit. Jam ndjerë mjaft i emocionuar në momentin e shënimit, por në anën tjetërt në fund nuk u ndjeva mirë pasi që pësuam disfatë. Ekipi luajti mirë dhe kemi dhënë maksimumin, sidomos në pjesën e dytë kemi luajtur më mirë se në të parën. Kemi pasur 3-4 raste për të shënuar, të cilat duhet t’i kthenim në gola, por ja që nuk ndodhi ashtu”, ka thënë Ferat për Albsport.mk.

Pas kësaj ndeshje Partizanit rrëshqet në vendin e 7-të, me pikë të barabarta me Vllazninë por me golaverazh më të dobët..

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Renova prezantoi Jasharoskin

Skuadra e Renovës sot ka zyrtarizuar transferimin e ri, sulmuesin Alen Jasharoski. Sulmuesi Jasharoski do të jetë...
- Marketing -

Humbje e madhe për Khabib Nurgamedov, i vdes babai

Babai i Habib Nurmagomedovit, 57 vjeçari Abdullmanap Nurmagomedov, sot ndrroi jetë , duke humbur luftën me koronavirusin në spitalin në Moskë. Abdullmanap,...

Shqiptari “Mbret” i merkatos, Sane e Pjanic drekojn me te (FOTO)

Quhet Fali Ramadani, ka lindur në vitin 1969 në Tetovë të Maqedonisë së Veriut nga prindër shqiptarë, jeton në Berlin të Gjermanisë...

Sane flet për herë të parë si bavarez: Objektivi është Championsi…

Leroy Sane ka folur për herë të parë si futbollist i Bayern Munchen. Bavarezët zyrtarizuan transferimin e Sanes nga...

Të gjitha ekipet stërvitjet në Ohër dhe Strugë

Pasi që dështoi Sllovenia të jetë një nga destinacionet për përgatitjet verore, kur tani më është bërë traditë që Shkëndija, Rabotniçki dhe...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -