FFM dhe klubet nesër pritet të sjellin vendimin përfundimtar për rifillimin e sezonit

Më të lexuarat

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Abdulla Hasani, 17 vjeçari që mahnit me talentin e tij

Shkupi është vatër e talenteve, tani më vite me radhë nga lagjet e ndryshme shqiptare, por edhe...

Federata e futbollit e Maqedonisë përgatiti dhe sot para përfaqësuesve të shtabit koordinativ të krizave për sigurim të koordinimit të plotë në lidhje me pengimin e futjes dhe përhapjes së koronavirusit Covid-19, prezantoi gjitha kushtet nga protokolli shëndetësor për kthim të ekipeve të futbollit në procesin stërvitor dhe ndeshje kampionale me përgjegjësi të plotë për të qenë maksimalisht të sigurtë për gjithë pjesëmarrësit.

Pikërisht kjo do të jetë një prej temave kryesore në mbledhjen e nesërme në “Shtëpinë e futbollit” me përfaqësuesit e ekipeve të Ligës së Parë në drejtim të angazhimit të përbashkët për kthim në terrenet e futbollit.
Shtabi koordinativ i krizës për mbrojtje shëndetësore para disa ditëve kërkoi nga FFM të përgatiste protokol shëndetësor, ndërsa federata tashmë ka dorëzuar protokolin e kërkuar deri te institucionet kompetente dhe deri te klubet, ndërsa i njejti nesër (22 maj) nga ora 12:30 do të prezantohet në mënyrë të detajuar nga ana e epidemiologut dr. Zharko Karaxhoski nga Instituti për shëndet publik.

FFM bashkë me klubet duhet të sjellin qëndrim përfundimtar në lidhje me sezonin garues 2019/2020 në Ligën e Parë, ndërsa një prej kushtet kryesore është që të përgatiten dhe udhëzohen klubet në ritmin e nevojshëm stërvitor dhe për ndeshje me masa të sakta dhe të vërtetuara për mbrojtjen e shëndetit të futbollistëve dhe gjithë punëtorëve tjerë të futbollit.

- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Timo Werner afër marrëveshjes me gjigantin e Premier Ligës, pritet të paguhet klauzola e tij

Chelsea është në prag të një nënshkrimi të madh, pasi raportimet e fundit nga Gjermania pretendojnë...
- Marketing -

Zyrtare: Finalja e Kupës së Italisë më 17 qershor

Edhe zyrtarisht futbolli në Itali do të rifillojë me ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Italisë. Ministri i Sportit të...

Asani për Feratin: Ti e meriton numrin 10 te Partizani

Partizani u mposht mbrëmjen e djeshme nga Skënderbeu me rezultatin 1-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e 27-të të Kategorisë...

Vardari i Forinës prezantoi stafin e ri të trajnerëve

Vetëm disa ditë pasi që KF Vardari Forinë ka bërë të ditur se kishte ndërprerë bashkëpunimin me stafin teknik, Gajur Rexhepi dhe...

Emrat e ekipeve nga Maqedonia në garat e UEFA-s

Në seancën e jashtëzakonshme të Këshillit Drejtues të Federatës së Futbollit të Maqedonisë të mbajtur në një konferencë online, duke marrë parasysh...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -