Fitore me rezultat minimal për Vllazninë kundër Partizanit

Më të lexuarat

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Abdulla Hasani, 17 vjeçari që mahnit me talentin e tij

Shkupi është vatër e talenteve, tani më vite me radhë nga lagjet e ndryshme shqiptare, por edhe...

Partizani pësoi humbjen e 3-të radhazi ndaj Vllaznisë. Të kuqtë u mundën minimalisht 1-0 nga Vllaznia ditën e sotme. Në fund të ndeshjes për “Supersport”, trajneri Sormani u shpreh:

Rastet e diskutueshme? “Nuk dua t’i komentoj asgjë. Dua të flas për ndeshjen sot”.

Çfarë ndodhi sot? “Është mëkat të humbasësh një ndeshje të tillë. Krijojmë shumë raste dhe nuk finalizojmë shanset e krijuara dhe puna jonë na ikën dëm”.

Mos u gabua duke të vendosur ty trajner? “Këto janë vendime që i marrin të tjerët. Unë marrë përgjegjësi kur skuadra nuk prodhon lojë, por kur skuadra prodhon unë vazhdoj përpara. Janë ata që vendosin për të ardhmen time”.

Ndryshimi i formacionit? “Duke parë që skuadra vjen nga ngjeshja e kalendarit u kam dhënë mundësi lojtarëve të tjerë. E kam para skuadrën që nuk kanë bërë mirë dhe Broja sot me hyrjen në fushë na ka dhënë garanci. Unë sfidojë ekipet e tjera nëse krijojnë më shumë se ne, por nuk mund të them asgjë tjetër për lojtarët e mi”.

Jeni përfundimisht jashtë garës për titull? “Nuk dua të bëj një komet të tillë duke parë diferencën. Është një mekat pasi ekipi nuk meriton të ketë kaq shumë diferenca të tilla duke parë paraqitjen që ka bërë deri më tani”, u shpreh Sormani.

- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Asani për Feartin: Ti e meriton numrin 10 te Partizani

Partizani u mposht mbrëmjen e djeshme nga Skënderbeu me rezultatin 1-2 në ndeshjen e vlefshme për...
- Marketing -

Vardari i Forinës prezantoi stafin e ri të trajnerëve

Vetëm disa ditë pasi që KF Vardari Forinë ka bërë të ditur se kishte ndërprerë bashkëpunimin me stafin teknik, Gajur Rexhepi dhe...

Emrat e ekipeve nga Maqedonia në garat e UEFA-s

Në seancën e jashtëzakonshme të Këshillit Drejtues të Federatës së Futbollit të Maqedonisë të mbajtur në një konferencë online, duke marrë parasysh...

Ndërpritet kampionati në Maqedoni pa kampion, për ekipet në garat e UEFA-s, vendoset javën e ardhëshme

Në seancën e jashtëzakonshme të Këshillit Drejtues të Federatës së Futbollit të Maqedonisë të mbajtur në një konferencë online, duke marrë parasysh...

Faqja zyrtare e La Ligës “promovon” Januzajn

Faqja zyrtare e La Ligës në Instagram ka publikuar një fotografi të futbollistit kosovar Adnan Januzajt i cili është pjesë e...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -