Fitorja ndaj një Bayerni shumë të fortë, ja çfarë tha pas ndeshjes lojtari më i mirë në glob momentalisht

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Kylian Mbappe zhvilloi një ndeshje të madhe, shënoi dy gola dhe ndihmoi PSG të fitonte 2-3 sfidën e parë çerekfinale të Champions League kundër Bayern Munchen. Tetë gola në Champions këtë sezon për yllin francez dhe 26 gola në total në turneun më të rëndësishëm për klube.

22-vjeçari është kthyer në francezin e pestë me më shumë gola në Champions, duke barazuar Griezmann e Barcelonës. Pas ndeshjes foli për mediat rreth fitores së madhe në Bavari, teksa një koment për suksesin e PSG-së ka edhe gjermani Julian Draxler.

MBAPPE – “Ishte një ndeshje e vështirë kundër skuadrës më të mirë të Evropës. Fituam duke luajtur të gjithë bashkë si skuadër, por ishte vetëm ndeshja e parë. I falënderoj shokët e skuadrës për ndihmën që më dhanë në realizimin e dy golave.

Dua të vazhdoj përpara me këtë mentalitet. Nuk duhet ta konsiderojmë çështje të mbyllur kalimin në gjysmëfinale, duhet të jemi fokusuar totalisht te sfida e kthimit”.

DRAXLER – “Bayerni gaboi shumë përpara portës tonë. Jam shumë i lumtur për fitoren që siguruam sonte. Kemi shumë lojtarë cilësorë në skuadër, ndërsa Mbappe, me shumë mundësi, është lojtari më i mirë në planet.

E pamë sesa i rrezikshëm është me karakteristikat që ka: shpejtësinë dhe saktësinë përpara portës. Jemi akoma në mesin e rrugës. Jemi shumë të lumtur, por na pret akoma një punë e madhe për të eliminuar Bayern Munchen”.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

FOTO/ Pas super çerek finaleve, UEFA e ka publikuar, ky është formacionin e javës për Champions League

Liga e Kampionëve ka publikuar formacionin e javës pas katër ndeshjeve të kthimit në fazën çerekfinale.
- Marketing -

Para super gjysëm finalës kundër Chelsea… Zidane merr jo 1 po 3 lajme fantastike

Rafael Varane, Eden Hazard dhe Daniel Carvajal do të jenë gati për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions League kundër ...

BOOOOMBË NGA APENINET… Po ndodh çmenduria, Casemiro drejt gjigantit të Serie A

Një nga lojtarët më të mirë të Real Madridit, Kasemiro, mund të transferohet në Serie A gjatë verës, sipas mediave italiane.

LAJMI BOOOMBË! Negociatat janë të avansuara… Varane drejt gjigantit Evropian

Manchester United është gjithmonë e më afër arritjes së marrëveshjes me qendërmbrojtësin Raphael Varane. Francezi është një ndër yjet...

Messi e ka zemrën e madhe! Gjest i veçantë që ka bërë argjentinasi do tua ngroh zemrat (FOTO)

Leo Messi ka vendosur të nxjerrë në një ankand këpucët e tij, me të cilat shënoi golin e 644 për Barcelonën....
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -